Oprava nábytku

Od: Datum: 06.10.16 00:36 odpovědí: 2 změna: 06.10.16 10:29

Potřebuji opravit silně poškrábaný nábytek ze světlého dřeva.Každá rada dobrá .Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.16 01:47
avatar

Záleží v jakém rozsahu bude oprava potřebná.Na menší opravy ve specializovaných prodejnách např.Barvy-laky se dají koupit retušovací tužky - s transparentně barevným lakem ve 13 odstínech dřeva . retušovací barvy - nitrolaky v 10 odstínech dřeva - pomocí ampule s ředidlem si namícháte jakýkoliv požadovaný odstín.Fernol - opravná a udržovací leštěnka na světlý nebo tmavý lakovaný nábytek.Vyplňuje poškrábání laku, odstraňuje šedé skvrny od vody a alkoholu Dedra Konektor odřenin na nábytku- - jednoduše zaretušuje drobné škrábance na dřevěné struktuře nábytku.Určitě toho bude existovat více.

Pokud však oprava vyžaduje větší zásah, radši bych práci svěřila odborníkům-restaurátorům Tmelit,brousit lakovat,aby se při tom nepoškodilo okolí a aby opravené místo neviditelně splynulo, to přece jenom vyžaduje odbornou zručnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.16 10:29
avatar
To se takhle nedá říci, jak to opravit. To se prostě musí vidět. Fotka by nebyla? Hned by se lépe radilo.
Ovšem ze zkušenosti mohu říci, že různé opravné laky a tužky fungují jen na opravdu malé škrábance.
Pokud to je do hloubky, případně až do dřeva, není jiná šance, než to rozdělat a celý plochy obrousit na brusce. U dýhovaných ploch se snadno stane, že už vlastně není co brousit a jen se na to sáhne, je to probroušený až na podklad a pak to jedině celý předýhovat. Což už ale vyjde levněji koupit nový nábytek.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.