Dorazové těsnění pro dřevěná eurookna (IV68)

Od: Datum: 05.10.16 09:23 odpovědí: 2 změna: 06.10.16 10:03

Mám v domě starší okna IV68 a chtěl bych do nich dodělat dorazové těsnění (časem snad dojde i na lepší skla) - našel jsem firmy co provádějí vyfrézování drážky a vložení těsnění - bohužel nikde v blízkém okolí. Jedna místní firma přídavné těsnění lepí - ovšem není mi jasné jak by mohlo těsnění fungovat v horní části okna, kde křídlo má jen minimální přesah přes rám. No a zadruhé nalepit bych si těsnění mohl i sám - otázka je jaké zvolit. Máte někdo zkušenosti s doplněním druhého-dorazového těsnění? Jaký způsob jste zvolili a s jakým výsledkem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 06.10.16 09:16
avatar

tchýně si nechala vyfrézovat do oken díru a do ní nechala dát těsnění - výsledek je ten, že okna se výrazně více potí a teď má u všech oken hadry. Přes zimu při plném domě lidí k ránu hadry nestíhají sát a teče to po zdech...

Pokud chcete investovat, měňte komplet okna!


doplněno 06.10.16 10:56:

ano - starší okna, kastlová - ale tady nejde o "větrání" - tady jde o typ a stáří skla! Pokud máte "krásná", ale stará skla, pak těsnění pouze urychlí vaši potřebu vyměnit komplet okno.

Okno se starým sklem potřebuje sem tam škvírku v rámu. Ucpání znamená problém. Pokud nemáte minimálně dvojsklo s plynem, budete mít díky těsnění problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.16 10:03

Jaká to byla okna? Není to náhodou tím, že okna teď lépe těsní a tchýně není zvyklá větrat? Jen pro jistotu - já mluvím o doplnění druhého (dodatečného) těsnění do relativně moderních oken. Středové těsnění tam již je. Druhé těsnění by naopak případné rosení mělo zlepšit.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.