Jak začít pro otevření teréní péče pro senior

Od: Datum: 05.10.16 05:57 odpovědí: 3 změna: 08.10.16 03:13

má někdo poznatky jak začít co je vše potřeba k otevření teréní pečovatelské službě?Dělám práci pečovatelky několik let a vím že v zařízení je to složité není to jako doma -měla bych vizi aby tato služba pomoc ve stáří měla pro seniory význam v pomoci a zajištění jejich každodeních potřeb s láskou,děkuji za odpovědi Věra


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.10.16 06:58
avatar

Já si myslím, že byste měla nejprve zajít na sociální odbor vašeho úřadu. Najít referentku, která má na starost seniory a s ní si popovídat. Ona má pořadník na domovy důchodců a ví o nejpotřebnějších lidech. Ta vám také naprosto přesně řekne, jakými povoleními musíte být vybavená. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 05.10.16 06:58

Nerozumím tomu, tak sem jen předhodím nějaký svůj nápad:

živnostenský list pro volnou živnost číslo 79 "Poskytování služeb pro rodinu a domácnost" (definice obsahové náplně živnosti)?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.16 03:13
avatar

Já se obávám, že volná živnost stačit nebude, že se terénní pečovatelská služba bude řídit zákonem o poskytování sociálních služeb.

Stejně jako Babka navrhuji nejdříve navštívit úřad, na jehož území byste chtěla služby poskytovat, seznámit se s podmínkami a hlavně s právními předpisy pro sociální služby.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.