Jak rozlišit SPOUSTU klíčů?

Od: Datum: 01.10.16 12:13 odpovědí: 6 změna: 01.10.16 19:05

Dobrý den,

nastoupil jsem na brigádu na roznos novin - a dneska jsem byl poprvé na trase, po které mě provázela i paní, která s touto prací po dlouhé době končí. Já nastupuji místo ní. Je to brzky ranní práce a roznos trvá asi 2 hodiny, když se už člověk vyzná a ví, co a jak.

Paní mi předala obrovský svazek klíčů, které slouží k tomu, abych se dostal k vnitřním schránkám domů. Svazek je již dost starý, byly na něm jakési nálepky s adresami, ale ty už prakticky nejsou vidět (jsou velmi opotřebené). Paní si klíče po letech už pamatovala, já s tím však budu mít celkem problém.

Klíčů je zkrátka příliš mnoho, vyhledat ten správný za optimálních podmínek by trvalo tak 2 minuty, a zámků k odemknutí je na trase přibližně 30, což nám dává hodinu. Klíčů je spousta, dost se jich už nepoužívá, ale musí na svazku zůstat pro případ, kdyby si někdo začal nějaké noviny opět předplácet... Navíc už v tuhle dobu v pět ráno téměř není nic vidět, některé zámky jsou např. pod stromem, takže tam ani pořádně nedopadá světlo atd..

Proto jsem se rozhodl, že na vlastní náklady ty klíče nějak upravím, označím, nebo roztřídím. Chci si tím hlavně ulehčit práci, abych ten správný klíč nemusel vždy dlouho hledat.

A proč píšu zde? Rád bych Vás poprosil o nějakou dobrou, praktickou radu, jak klíče ve svazku chytře označit.
Napadlo mě dát na klíče barevné kroužky podle ulic, ale těch ulic je cca 15 různých, a navíc některé klíče jsou bezpečnostní, na které se barevný kryt nedá navléct.

Dále mě napadlo třeba udělat víc menších svazků podle ulic, a ty propojit nějakým řetízkem, a obnovit nálepky na klíčích samotných. Cílem je zkrátka, abych hledal co nejkratší dobu a abych správný klíč mohl najít i v šeru.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.10.16 12:24

Myslím nejjednodušší udělat svazky dle ulic, označit barevně a pak si klíče navléci v pořadí jak chodíte do domů (označit si 1. klíč). Pak budete vědět, že žlutý svazek je ulice Polní a třetí klíč je třetí dům. ;)

Označení klíčů barevně by sice šlo také, ale pochybuji že seženete tolik barev.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 01.10.16 12:27
avatar

buď jeden velký svazek klíčů "ala správce hradu" s jednotlivými štítky - http://www.mojepapirnictvi.cz…a-klice-cervena-21075872.html

Nebo na každý klíč vyrazit raznicí nějaký kód - tak to měl otec na fabkách - vyťukal si na klíče značky jako GA-garáž, SK-sklep, FK-fotokomora, D - dílna atd. Je to měkký kov, stačí špička raznice a za klidných večerů ťukat...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.10.16 12:33
avatar

zdravím - já bych si každou ulici navlékla na provázek, bužírku apod. jiné barvy, v rámci ulic bych si na každý klíč nalepila papírovnou nálepku, takové ty jak prodávají v papírnictví na aršících, a na ni napsala č.domu, seřadila jak jdou za sebou a ty používané označila třeba barevným zvýrazňovačem na tu nálepku...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 01.10.16 13:55

Oběhněte kamarádky, ženy co si lakují nehty. Běžně seženete 7 barev, tudíž byste měl 2 svazky klíčů barevně rozlišené. Lak na nehty vydrží na klíči dliuho, ne věčně, ale určitě do té doby, než začnete rozeznávat klíče i bez barev. Takový lak u Vietnamců stojí odhadem 8 korun.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 01.10.16 14:45

S označováním klíčů bojuji rovněž. Základem je několik menších celků (kroužek = ulice?!) a poté rovnat dle pořadí. Barevné rozlišovače se příliš neosvědčily - potmě je každá kráva černá, navíc co výrobce, to tvar vršku klíče, takže to nemusí jít dohromady a pokud tvarově originální vršek překryjete univerzálním velkým rozlišovačem, stane se klíč anonymním. Otec kdysi používal metodu rozlišování počtem zářezů - jehlovým pilníkem zhotovil na vršek klíče zářez - ale vejdou se tam max. tak čtyři. Zato je to poznat i po hmatu. Co se týká mechanického značení číslem, tak na místo vyražení čísla razníkem používám "gravírovací" pero z Lidlu. Ovšem s viditelností za snížených podmínek to není úplně ideální.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 01.10.16 19:05
avatar

Používám více klíčů, ale zdaleka ne tolik, co Vy. Souhlas s rozdělením svazků na ulice, pak bych na klíčový kroužek navěsila kroužky sklíčí a jmenovkami (takové to slídové okénko v plastu, kam napíšete např 4. domu) a nosila bych ve tmě čelovku, nebo alespoň v kapse malou baterku, při níž přečtete vše. Doma to řeším papírovou samolepkou, kterou nalepím jako proužek přes klíč, napíšu č. dveří, přelepím izolepou, něco označím punťou lakem na nehty - např zámky na půdu, do sklepa ap.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.