Povrchová úprava

Od: Datum: 01.10.16 10:45 odpovědí: 7 změna: 04.10.16 15:29
avatar

Mám dřevěnou krabičku (překližka), do které chci umísťovat koření. Potřebuji vnitřek opatřit něčím (lak, glazura, pryskyřice, fólie...), aby to bylo omývatelné a zároveň to nebylo toxické. A vzhledem k tomu, že těch krabiček bude pár desítek, tak by bylo fajn, kdyby to nebylo příliš pracné.

Děkuji za každou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.10.16 11:00

Když si zajdete do prodejny s barvy/laky, tak existují přímo laky, které jsou určeny pro přímý styk s potravinami a pitnou vodou. Jen příklad: http://www.prodej-barev.cz/ka…laksil-bezbarvy-leskly-detail ale exituje jich určitě víc.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jmlc®
Datum: 01.10.16 11:02
avatar

souhlas - přitom jednoduchá aplikace - nalejete barvu, "zašejkujete", vylejete do další nádoby...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.16 14:04
avatar

A co použít tapetu?

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.16 04:09
avatar

Ano pánové, tyto varianty mě napadly také - barva je zatím na čelní pozici peletonu, tapeta/fólie je také alternativa, ale při tom počtu kusů dost pracné. Já měl spíše na mysli v době nanotechnologií jakousi jinou hmotu *hi*

Datum: 02.10.16 04:54
avatar
...těch krabiček BUDE pár desítek...
Předpokládám, že teprve budete (pracně) ty krabičky vyrábět a pracně uvádět do stavu, který požadujete. Není jasné, zda to koření bude v krabičce přímo vysypané, nebo jen v sáčku...
Myslím, že koření by mělo být v originálním a uzavíratelném balení, protože mnohé na vzduchu vysychá, jiné zase vlhne, další ztrácí aromu a pod.
Není v době plastu vhodnější laciná hotová uzavíratelná kořenka z umělé hmoty, přes jejíž prûhlednou stěnu je hned vidět obsah? Dobře umyvatelná, s hladkými stěnami a bez ostrých vnitřních rohû, které se špatně čistí?
Dřevo nasává vûni či pach obsahu...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.16 14:49
avatar

Ahoj Hejkale,

bezpochyby máš pravdu. Téměř ve všem. Já se v dotazu nechtěl z různých důvodů rozepisovat o pohnutkách mého snažení a snažil jsem se, ať otázka zní co nejjednodušeji. Takže jen stručně doplním - především to má být tvůrčí zábava, dále pak by to mělo splňovat jeden, pro mne z nejdůležitějších parametrů: chci, aby se mi tam vešla ruka a nemusela tam zůstat (způsob lovu domorodých divochů mlsných lakomých opic) :) dále pak chci, ať je to po ruce. A v neposlední řadě to musí vzhledově odpovídat mým představám - dokorativní prvek.

Utábořil jsem se na Aukru a cca 4 měsíce sledoval nabídky - denně asi sto různých nádobek a sad kořenek. Těch plastových tam bylo pořídku a protože už leccos pamatuji, tak vím, co koření umí udělat s plastem (s těmi modernějšími možná ne, ale s tím běžným určitě) - z původně čistých a křišťálově průzračných kalíšků se během měsíců stávají odporné neprůhledné nádobky, které má člověk obavu vzít do ruky. Většinou neúspěch spočíval v těchto dvou příčinách - buď se mi tam nevešla ruka anebo to bylo neschůdné cenově. V tomto okamžiku jsem se rozhodl pro "domorobo" a výsledkem by mělo být něco podobného, jako je na fotkách v odkazu. Jen s tím rozdílem, že těch "krabiček" bude více, ty menší vysouvací s dorazem, ty větší vyklápěcí. Čelo těch kořenek budou tvořit glazované keramické obklady (tvorba nadšenkyně keramiky), které jako celek budou vytvářet jakýsi "obrazec". A s nějakým tím utěsněním je rovněž počítáno.

No a zde, protože v této oblasti nejsem honěný, jsem si přišel pro radu, jak ošetřit vnitřek oněch "krabiček". Zatím je to jen na nějaké té vhodné barvě, ale přiznám se, že jsem tajně doufal, že mi někdo poradí nějakou "vylévací" hmotu na bázi pryskyřic. Zatím jsem na nic kloudného nenarazil.

Pro někoho možná budu za blázna, který se v dnešním divoké světě zabývá hloupostmi, ale já jsem začal hektiku života ignorovat *hi*


doplněno 04.10.16 14:53:

Sorry, ještě ten odkaz: http://ivosisko.rajce.idnes.cz/Poradna/

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.