Domácí vodárna

Od: Datum: 30.09.16 23:12 odpovědí: 3 změna: 03.10.16 03:46
Dobrý den, mám domácí vodárnu. Čerpadlo ve vrtu, 80l nádobu sondy a sondy na spínání hladiny. Problém mám v tom že se čerpadlo sepne chvíli čerpá a pak vypíná a zapíná až do vypinaciho tlaku... Ve které součástce domácí vodárny může být chyba?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.10.16 05:15
avatar
Pokud to dobře chápu, čerpadlo začne tahat vodu, po chvíli vypne, i když není dosažený vypínací tlak, potom zapne a opět zase za chvilku vypne, a tak se to opakuje, dokud nedosáhne tlak nastavený na vypnutí.
.
Píšete o sondách, zřejmě se jedná o sondy, které hlídají hladinu vody.
.
Po zapnutí čerpadla (po poklesu na zapínací tlak) začne klesat hladina vody ve vrtu. Po poklesu hladiny pod vrchní sondu elektronika přeruší přívod do čerpadla. Podle množství přítoku vody po určitém čase hladina stoupne po vrchní elektrodu, čerpadlo zapne a voda opět začne klesat. Tak se to opakuje až do doby, kdy tlakový spínač vypne po dosažení vypínacího tlaku.
Hladina vody ve vrtu stoupne nad vrchní sondu. Při dalším odběru opět určitý čas pomalu klesá, čerpadlo je připojené tlakovým spínačem. Po poklesu hladiny pod sondu přestávky v čerpání závisí na množství přitečené vody ve vrtu.
.
Potom by chyba nebyla v součástce, ale v rychlém odčerpání vody z vrtu, nebo opačně v pomalém přítoku vody do vrtu.
Jak výkonné čerpadlo máte, jak hluboko je ve vrtu?
Já bych zkusil "zmenšit" výkon čerpadla třeba přivíráním ventilu na jeho výtlačné straně, (pokud tam je) aby odebíralo vodu z vrtu pomaleji a voda do vrtu stačila přitékat.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: kohouttomas
Datum: 02.10.16 22:14

chyba v přítoku není, domnívám se že buď bude mechanicky ochozený spínač tlaku a nebo bude špatný tlak v tlakové nadobě. Bezchybně to funguje přes tři roky.

Od: rv
Datum: 03.10.16 03:46
Odkrytujte spínač, ať vidíte, co se děje. Někdy se používá ještě extra stykač, který je ovládán tlakovým spínačem. U některých instalací to může být vodním kamenem mezi tlakovým spínačem a tlakovou nádobou.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.