WC plovák nevypne napouštění vody

Od: Datum: 29.09.16 16:26 odpovědí: 11 změna: 07.10.16 22:00

Dobrý den,

nádrž se nezačala napouštět tak jsem zkontroloval zda se může plovák volně pohybovat a byl tam nějaký zaseklý, po jakžtakž uvolnění se napouštěla voda ale ani po tom, co plovák dojel až nahoru na doraz, tak vodu nezavřel a ta velmi pomalu dotéká, takže by se to asi přelio přes okraj, prosím jak se jmenuje ta nejmenší část splachovadla, kterou potřebuji vyměnit nebo vyčistit? Nerad bych kupoval celé nové a mám obavy o kompatibilitu takže nevím jak to v obchodě popsat aby to bylo to správné? Ideálně kdyby stačilo něco vyčistit nebo opravit, jen nevím kde přesně hledat problém schéma tohoto plováku jsem neviděl. děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.09.16 16:59

No. Tahle součástka se jmenuje napouštěcí ventil a stojí pár stovek. Ta vaše už má cosi za sebou. Radím nespravovat, ale vyměnit.

Jediný problém při nákupu může být průměr připojovacího závitu pro přívod vody. Průměry bývají dva, půlpalec a tříosminka palce. Chtělo by to vložit sem ještě jednu fotku, kde bude vidět hadička přívodu vody.

Nebo druhá možnost je zavolat někoho známého se zkušeným okem. Není těžké rozpoznat průměr závitu už od pohledu, ale přece jen to chce trochu cviku.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.09.16 17:40

děkuji za užitečné informace, zde detail závitu, poznáte, jestli to je půlpalcové nebo ta tří osminka?

Třeba zde mají napouštěcí ventily http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=napou%C5%A1t%C4%9Bc%C3%AD+ventil

Ale je potřeba aby se to vešlo do toho otvoru wc nádrže a pak tedy ten správný průměr potrubí (závit)

Od: 111®
Datum: 29.09.16 17:45

2cm je 3/4 coulu= 3/4" celý coul je 2,56cm

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.09.16 18:09

Když už, tak 25,4 mm:-D

Datum: 29.09.16 17:33

No já bych uzavřel přívod vody, rozebral ten vršek napouštění, bude tam gumová membrána a taková jakoby jehla. Vše opláchnout vodou, může tam být kamínek.

doplněno 29.09.16 17:48:

napojení je 1/2 "

doplněno 29.09.16 17:56:

"111" -nedělám si srandu. V obchodě mu to prodají pod názvem půlcoulová tlaková hadice. Proč by se taky splachovací nádržka WC připojovala 3/4kou?

Ohodnoceno: 3x

Od: 111®
Datum: 29.09.16 17:50

"junkers" si stím 1/2" děláš srandu ne? kolik má ta převlečná matka vnitřní rozmer?

Od: lada®
Datum: 29.09.16 18:26

Ten závit je G1/2 - trubkový. Podle tabulek je jeho průměr 20,955mm. Tohle je výlisek z plastu, a proto je na průměru maličko menší.

Podle mého postupu bych zakoupil kyselinu solnou. zředil ji tak na 10% (prodejná má přes 30%), uzavřel přívod vody, celý napouštěcí ventil bych vyšrouboval ven a tou kyselinou bych to (v gumových rukavicích) kartáčkem umyl. Ve většině případů je zařízení opět OK. Do závitu a na těsnění máznu lehce vazelínu.

Datum: 29.09.16 19:13

děkuji za zajímavou radu, bohužel nebudu mít zatím příležitost to vyzkoušet. Nepodařilo se mi znovu našroubovat ten závit přívodu vody na závit toho plastového napouštěcího ventilu, tak aby to těsnilo a neprokapávalo.

Navíc uzávěr vody u WC prokapává i když je zatažený, takže to bude asi na instalatéra aby vyměnil ten "uzávěr" na trubce (?) a pak ještě pružná hadice s vhodnou matkou na ten plastový závit :(

Datum: 29.09.16 19:13

Ale notak, pánové! Je to jednoznačně napouštěcí ventil s 1/2 coulovým závitem (ještě se dělá se závitem 3/8 coulu (nikoliv 3/4 *bzum*), což je v praxi cca 16 mm).

Opravovat se to nevyplatí, většinou se to stejně moc nepovede a když se povede, je jen otázka času, kdy se to zase porouchá. Nový ventil stojí cca 150,-Kč.

Datum: 07.10.16 22:00

Ano, máte pravdu 1/2 coulový je ten bílý plastový závit. a děkuji za info.

Jako náhradu jsem koupil za 70 Kč toto: http://www.e-texim.cz/texim/e…plovaci-bocni-1-2-s-reg-plast

a zdá se, že funguje, akorát jsem musel tu tyčku od plováku nastavit protože by se to tam nevešlo kvůli výpustnému ventilu

Datum: 29.09.16 20:14

Podle obrázku je jasné,že už to má za sebou.Z vlastní zkušenosti nemá cenu vůbec se v tom hrabat,vymontujte to,vemte to do kovomatu nebo prodejny s instalačním materiálem a oni vám podle toho vyberou náhradu.Když vyměníte membránu nebo jehlu,tak to stejně většinou nefunguje,ztráta peněz a času.Cena nového je cca 150,-Kč

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.