SDK - prodloužení CD profilu

Od: Datum: 29.09.16 15:38 odpovědí: 3 změna: 04.10.16 10:18

Jsou ale nějaká pravidla o minimální délce nastavení nebo počtu závěsů pro každý kus CD profilu u sádrokartonového podhledu (strop podkroví)?

Na jednom místě mi vychází CD profil dělky cca 4,5m, kdy 4m kus CD je přichycený asi 5 přímými závěsy, ale to 0,5m nastavení CD je na jednom konci v CD spojce a na jednom přímém závěsu a na druhém konci je pouze zasunuto v UD. Nejsem si jistý, jestli to tak může být nebo musí být minimálně na dvou závěsech.

A jak by to bylo v případě délky CD profilu 4,2m. Je možné nastavit CD jen 20cm kusem, který bude jen napojen na CD spojku a do UD profilu, takže ho vůbec nebude držet závěs? Asi je lepší to složit z 3m a 1,2m, ale zajímá mě, jestli to nějaký předpis výrobce zakazuje.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: krtek*
Datum: 30.09.16 11:41

teď nevím jak je ta přesná míra...ale 20cm je málo...buď rozdělit na 1/3 nebo 1/2 a každý kus zavěsit na 2-3 závěsy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.16 16:09

No mě se to taky nezdá, ale zase jsem kdysi někde četl, že nastavený CD profil se bere jako celistvý.

Nevíte, kde to mají výrobci popsané? Pročetl jsem toho celkem dost, na všechno mají tabulky a pravidla, ale tohle jsem tam nenašel.

Datum: 04.10.16 10:18

Odpověď z Rigipsu:

... pravidla o minimálním počtu závěsů na nastavovaném kusu nejsou, ale musí být zajištěna dostatečná opora (tak jak píšete, pokud máte jeden konec zasunut do UD profilu a druhý konec drží přes spojovací kus a přímý závěs, zasunutí do UD profilu se bere jako další závěs). Důležité ale je dodržet max. předepsanou rozteče závěsů. Vámi vypsanou variantu tak můžete ponechat. V případě délky CD profilu 4,2 m doporučuji jak i píšete složit ze 3m a 1,2 m, pokud je to ještě možné...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.