Čistění samoodmrazovací lednice

Od: Datum: 29.09.16 08:07 odpovědí: 10 změna: 29.09.16 14:50

Dobrý den, mám velký problém a věřím, že mi s ním pomůžete. Mám samorozmrazovací lednici Elektrolux, vše funguje výborně, odtokový kanálek udržuji průchodný, ALE - voda se hromadí z druhé strany lednice v odtokové misce a tuto misku bych ráda vyčistila, a nevím jak misku odejmout. Poraďte, prosím, děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.09.16 08:52

Nevím, jestli Vám to pomůže, ale tady zkuste proklikat na youtube, je tam i výměna těsnění, tak třeba tam návod je? https://www.youtube.com/results?q=samoodmrazovac%C3%AD+lednice+electrolux-&sp=SADqAwA%253D

Ohodnoceno: 0x

Od: rv
Datum: 29.09.16 09:29

Obvykle bývá plastová a u naší lednice má záklapky, ale patřičnou silou se podaří misku vytrhnout a zvednout. Alternativně jsme přes okraj misky hodili hadr a voda postupně vytekla na podlahu. Za normálních podmínek by se voda měla stačit odpařit. Pokud problém máte opakovaně, možná netěsní těsnění a dostává se dovnitř vlhký vzduch.

Datum: 29.09.16 10:13

Děkuji za radu, vytrhnout misku silou si netroufám, ale fintu s hadrem vyzkouším, děkuji moc a přeji všem hezký den.

Datum: 29.09.16 09:39

Někde musíte mít záruční list. Ten bývá součástí manuálu. Tam postup je dost podrobný. Nikdo nevíme, jaký typ lednice máte. Každá značka to má jinak. Najděte a podívejkte se do chytré knížky, do manuálu. *hej*

Datum: 29.09.16 09:54

Jednou za rok, odtáhnu lednici a misku pouze vytřu, nebývá nijak špinavá, voda se krásně odpařuje.

Datum: 29.09.16 10:10

Děkuji za radu, ale bohužel lednice je již po záruce a tak jsem manuál při stěhování vyhodila. To víte, zbavovala jsem se všeho nepotřebného a manuál k lednici mi přišel zbytečný, bohužel, teď to taky vidím jako chybu.

Datum: 29.09.16 10:13

Tak si ten manuál najděte na netu. Napište značku lednice a když víte typ. Když nevíte, strejda Gůgl si ji najde.

Datum: 29.09.16 10:16

Děkuju za radu , hezký den.

Datum: 29.09.16 14:50

Díky za radu, vyguglila jsem a zavolala na servis, vyjmout nádobka jde, ale vrátit zpět je obtížné, pán mi to nedoporučoval, takže raději nebudu riskovat a vyzkouším ten hadřík. Každopádně děkuji a přeji hezký den.

Datum: 29.09.16 10:15

Děkuji za odpověď a budu muset zjistit příčinu, hezký den přeji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.