Sklon pultové střechy / typ krytiny

Od: Datum: 28.09.16 23:24 odpovědí: 1 změna: 28.09.16 23:56

Dobrý den.

Chtěli bychom si s mojí drahou polovičkou nechat postavit firmou patrový dům s pultovou střechou. Již máme půdorys (který dáme zpracovat a podrobně rozkreslit firmě) a nyní jsme ve fázi, kdy volíme střešní krytinu a sklon střechy. Celý dům byl projektován jako nízkoenergetický o rozměrech 8,7m (východ-západ) x 9,2m (jih-sever).
Pro představu střechy a umístění oken na jih: https://www.jinyrozmer.cz/obr…zek/3/realiazce-20150720-jpg/

Pro zachování určité přijatelné výšky stropu v nejnižší části (severní stěna domu), nám vychází sklon střechy maximálně 10 stupňů. Zde narážíme na problém. U tohoto sklonu střechy se už standardně používá plechová krytina. Jenže mi plechovou nechceme. Že bychom to hodili za hlavu a udělali si rovnou střechu, tak tam narážíme zase na finance, údržbu a životnost střechy. Z praxe máme ověřenou a nejlépe osvědčenou střechu z tašek (jedno jestli keramika nebo beton). Přímo v rodině máme střechy tohoto typu (prarodiče je mají), které jsou staré přes 60 let, jedné střeše bude už 80 let, ale ta již bude chtít rekonstrukci.
​Bohužel u většiny taškových krytin je nejnižší doporučený sklon 22°, minimální možný 12°. Bylo nám jasné, že budeme muset volit menší sklon, kvůli zachování určité výšky pokojů (jak jsem psal výše), u těchto sklonů je nutná přidaná hydroizolace (to by nás čekalo i v případě rovné střechy). Pátrali jsme proto dál a narazili na tento výrobek (i barva a tvar se nám líbí):
http://www.bramac.cz/produkty…tonove-tasky/bramac-max-kopie
​Sněhová oblast naší stavební parcely je 1-2 (spíše 2) , takže to splňujeme. Střecha bude bez komína apod. prostě jednoduchá střecha. Délku krokví také v pohodě splníme.
​Má někdo zkušenosti s takto nízkou střechou? Jsou nějaká rizika u sklonu 10° s touto krytinou? Jsou zde nějaké zásadní nevýhody oproti jiné krytině, kterou třeba znáte, nebo kterou byste spíše doporučili?
​Zkrátka a dobře: Je tato výjimka (Taška pro sklon 7 - 12°, v našem případě bychom volili 10°) bezpečná a dlouhodobá, jako střechy s větším-standardním sklonem?

​Děkuji za Vaše odpovědi a přeji hezký den


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 28.09.16 23:56
Lroblem v tom nejspis nebude. Jenom pocitejte s plnym podbitim, coz by bylo i u plechu. Osobne bych ale sel donsklonu 12° a Tondach Romanska.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.