Čalounická sešívačka

Od: Datum: 27.09.16 08:22 odpovědí: 8 změna: 27.09.16 10:54

Dobrý den, půjčila jsem si ruční čalounickou sešívačku a z ničeho nic přestala fungovat. Žádná sponka se v ní nezašprajcla, je možné, že se najednou rozbila? Potřebuji dodělat práci....

Děkuji za radu.


doplněno 27.09.16 08:49:

Ne, jde o obyčejnou ruční mechanickou kovovou sešívačku. Jinak moc děkuji za předešlou odpověď.


doplněno 27.09.16 09:09:

http://www.shop-naradi.cz/ses…4-14-mm-yato-yt-7007/d-75043/


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.09.16 08:41
avatar

Co to je za značku BeA? Tam občas odchází gumičky na spoušti. Co to dělá, když to připojíte na vzduch a stisknete spoušť - vyjede razník, nebo se alespoň pohne? Pokud je razník v klidu povyjetý, stačí jej někdy dostrkat zpět. Většina problémů se odvíjí z toho, že je ve vzduchu voda, či jiné nečistoty.

Tak mě napadá - je to vůbec pneumatická sponkovačka? Zkuste být poněkud konkrétnější co se týče typu !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.16 08:42

"že se najednou rozbila?" Ne tys ji rozbila a nebo ji neumíš používat.

Tak ruční sponkovačka funguje na principu, že rukou stlačuješ pružinu a ta pružina v bodě největšího stlačení zarazí jednu sponku do dřeva.

Takže předpokládám že sponky tam máš.

Vydělej sponky a zkus sponkovačku na prázdno. Pokud jde páka těžko zmáčknout a na konci sponkovačka udělá ránu, tak by mechanika měla být v pořádku.

Dále se podívej na výstup pro sponky jestli tam není nějaká sponka zaseklá. Pokud není, tak tam musíš vidět plech, který se při stlačování páky posouvá. Pokud tam ten plech není (pokud je ulomený), tak sponkovačka fungovat nebude.

Poslední možnost je něco zničeného v mechanismu sponkovačky, ale to nejde na dálku určit ani opravit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kutilka
Datum: 27.09.16 09:02

Pracovala jsem s ní bez problému asi hodinu, párkrát jsem doplnila sponky, sponkovala dál a pak po doplnění dalších... už nešla.

Mechanika dle vašeho popisu je ok. Jinak, co je na používání sešívačky obtížného?

Datum: 27.09.16 09:25

No tak když sponkovačka přestala fungovat po doplňování sponek, tak hledej chybu tam. Vyndej sponky ven a posviť do prostoru pro sponky, jestli tam není nějaká sponka zapříčená.

A dalas tam správný rozměr sponek?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kutilka
Datum: 27.09.16 10:32

Máte pravdu, na vině byla vzpříčená sponka, která nebyla vůbec vidět...až po rozdělání spodní lišty. Děkuji vám ! *palec*

Datum: 27.09.16 10:39
avatar

Jo to jde o tuhle hračku *smich* To bych chtěl vidět xicht toho čalouníka, který by s tím měl pracovat byť jen jedinou směnu.

Tak ta je,pochopitelně, čistě mechanická. Tudíž bývá problém v zaseklé sponce, která se deformuje a sekne se pod razník. Samozřejmě, může být taky zlomená pružina, či poškozená západka - to se ale po netu na dálku nedá určit. . Jenže ono to je čínský srandavercajk, což je prakticky neopravitelný spotřebák.

Jinak - čemu říkáte ,,nešla´´ - jako že ta páka nejde stlačit? Nebo se nevrací razník? Nezlobte se, ale podle tohoto popisu se těžko dá přesně poradit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kutilka
Datum: 27.09.16 10:45

Omlouvám se dodatečně za špatnou formulaci *hi* a přeji pěkný den... *slunce*

Bodík jsem poslala i vám *tuc*

Od: asd1
Datum: 27.09.16 10:54

Ještě nedávno čalouníci tloukli kladívkem minihřebíčky pěkn jeden po druhém, tuhle čínskou hračku by brali jako super pomocníka ;) Na jednorázovku v pohodě, člověk trochu posílí prsty a chová se ekologicky. Na půl hodiny práce mít elektro nebo vzduch je nesmysl, to jde pochopit jen u člověka který nemá zdravé ruce (lidstvo degeneruje)

Zbytek souhlas, obvykle zaseklá sponka nebo něco rupne. Nejčastější šmejd je moc široký razník který slabší sponky bere po dvou a seká se to - takové nebrat, nepoužitelné resp. jen na široké spony - při koupi dop. vyzkoušet.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.