Koupě bytu Praha

Od: Datum: 26.09.16 17:40 odpovědí: 4 změna: 26.09.16 18:03
Ahoj/dobrý den,
mám rok od dokončení školy, stále bydlím u rodičů a situace s byty v Praze je alespoň pro mě dost žalostná...
Od rodičů mám naspořeno něco přes 1/2 milionu. Což i tak znamená vzít si hypotéku tak 2 miliony a splácet 7000 měsíčně 30 let. Druhou možností je si něco pronajmout, ale tam se dostanu na nájem taktéž 7 tisíc/měsíčně.
Myslíte, že v dohledné době půjdou (vzhledem ke změnám v zákoně ohledně hypoték - pro banky budou nevýhodnější a spousta lidí na ně nedosáhne) ceny bytů dolů nebo to je jen strašení developerů?
Projednával jsem svou situaci ve 4 bankách a v každé mi poradce doporučil a tvrdil něco jiného... :P tak by mě zajímal i váš pohled.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.09.16 17:45

Ne, nemyslím si, že v Pze půjdou ceny bytů dolů.

Je naprosto zbytečné jít do pronájmu, pokud chcete v Pze zůstat. Jsou to vyhozené peníze do luftu a byt není Váš,.


doplněno 26.09.16 17:55:

Nedávno jsme koukali na byt v Pze- os.vlastnictví, 2+k.k asi 2,7 mil. -během 1 dne prodaný. Některé byty mizí rychlostí blesku a nevěřím, že se to změní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.16 17:49

Nepočítej, že ceny bytů půjdou nějak rapidně dolu. Max. se zase budou delší dobu prodávat byty, o které moc není zájem (které si i dnes prodávají). On je spíš problém sehnat solidní byt za solidní peníze. Na podnájem bych se z vysoka vykašlal a radši nějaký ten pátek ještě vydržel a hledal nějaký byt.


doplněno 26.09.16 19:53:

No nějak jsme si moc nevšiml propadu cen bytů;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 26.09.16 17:59
a v tom byte budete 30 let? za ty 2.5mil to bude max 2kk...to je na par let, nez vam bude maly. praci mate? za kolik?
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.09.16 18:03

Je dobrý čas na to si brát hypotéku, ale špatný na to kupovat nemovitost. Srovnejte si ceny před poslední krizí a po ní. Teď se ceny nemovitostí dostávají na podobnou úroveň jako před krizí, akcie stoupají na maxima a vše nasvědčuje tomu, že v dohledné době praskne další bublina.

Hypotéky jsou extrémně levné a většina kupujících neřeší cenu, ale výši měsíční splátky, kterou jen tak tak utáhnou. Spousta z nich ani netuší, že úrok za pár let nemusí být 2%, ale třeba taky 8% a oni na tu splátku najednou nebudou mít. A co se asi stane s cenami na trhu, až budou tisíce lidí nuceni prodávat byty nebo až je budou prodávat banky ze zástavy?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.