Obkládání kuchyně

Od: Datum: 25.09.16 21:51 odpovědí: 29 změna: 02.10.16 19:06

Dobrý den, mezi horními a dolními skřínkami kuchyně, bychom chtěli nechat mezeru 50cm výšky a obložit ten prostor obkladačkami v celkové výšce 60cm. To znamena, že by 5cm obkladu bylo zakryto horními skřínkami a 5cm obkalu bylo zakryto dolními skřínkami. Vidíte v tom nějaký problém? Jak to máte doma vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 25.09.16 21:55
avatar

mezi deskami další kuchyňská deska na výšku - rožky jsou s kuchyňskou lištou, zásuvky vykrojeny do desky ... jakákoliv nehoda s vodou či vařením utřena bez potíží, za 8 let provozu bez problému

rychlé, levnější než lepení kachlí,...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.09.16 22:10
avatar

Obkládal jsem od horních skříněk směrem dolů, tzn. cca 10 cm pod úroveň pracovní desky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fkjskj
Datum: 26.09.16 12:46

Tahle to máme my.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.16 22:19
avatar

U nás 50cm mezera, 50 cm obklad.

Dole jinak budou obkladačky zavazet pro přiražení spodních skříněk ke zdi (leda na to myslet a nechat si linku dělat namíru s odskokem).Nahoře se budou muset skříňky v místě zavěšení vypodkládat a budou tím pádem odstávat ode zdi.

Toť názor stolaře, který nám dělal kuchyňskou linku. Dole se vše vyřeší rohovou lištou a nahoře konec dlažby vidět není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.16 11:24
avatar

Kejíkle píšete nesmysl,běžně se obkládá od horních skříněk dolů pod desku linky jak to vyjde a spodní skříňky -linka se přirazí na obklad!

Ten stolař co Vám to dělal asi nebyl v tomto zručný-Horní se přisadí ke hraně obkladu,spodní se přirazí na obklad!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.16 22:50
avatar

Možná nesmysl, ale mě by se nelíbilo, pokud by mi spodní skříňky nepřiléhaly až ke zdi a byla tam skoro 1cm mezera.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.16 22:37
avatar

no, dnes se obkládá až po namontování linky. dole žádná lišta - dělá se tam silikonová spára.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.16 06:03

Dobrý den, lze udělat přesah obkladu pod pracovní desku, ale přesah pod spodní hranu horních skříněk přinese jen problémy. Buď budou zekřiva nebo je budou muset při montáži vypodložit i nahoře. Jinak dnes se doporučuje tento obklad dělat až po montáži linky. Je to ale bohužel taky nešťastné řešení, protože pokud horní skříňky nebudou v absolutní rovině, tak to bude na vzniklé spáře vidět. A jsou s tím problémy velmi často. Takže pokud chcete obklad, doporučuji jej zhotovit před montáží linky. A to tak, že horní hranou uděláte rovinu pro spodní stranu horních skříněk (tzn. bez přesahu) a dole si uděláte ten přesah pod pracovní desku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: krtek*
Datum: 26.09.16 08:00

Obklad se vkládá mezi desku a horní skříńky..tzn, že horní skříňky leží na hraně obkladačky...dole buď lišta nebo silikonová zatěsnění..šílenost, že se obloží celá stěna nebo víc než je potřeba se dnes již neděla

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.16 10:34

vzdy jsme meli a i ted v nove kuchyni mame obkladacky za a pod linku a pod hornimi skrinkami

u nas se skrinky veseli na spolecnou listu, ktera ten odskok plne kompenzovala

termin "to se tak dela" decela nesnasim, protoze jsou to jen liny kecy truhlare, kterymu se nechce premejslet jak to udelat

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek*
Datum: 27.09.16 11:17

a já se mu ani nedivím...protože pro něj je to komplikace..on má namontovat kuchyň a ne řešit problémy, které nadělal obkladač..dnešní doba je o minimalizmu, přesnosti a moderních materiálech..nač to dělat jednoduše když to jde složitě, že..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.16 11:57

a ja si vzdy myslela ze to my byt tak, jak si to preje zakaznik a zrovna kuchyn je misto ktery si ma vymyslet hlavne ten co ho pouziva a ne se prizpusobit truhlari kterej to seka co nejdnoduseji, aby nemusel moc makat ... to ste me teda vyved z omylu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.16 12:17
avatar
No, ono to kolikrát ani nejde udělat tak, jak si to zákazník vymyslel.
Zrovna třeba u kuchyně je nejlepší, když se před realizací sejdou má místě truhláři, obkladači, instalatéři a elektrikáři. Všichni se domluví co kdo potřebuje, často se musí třeba posunout voda a elektrika u myčky. Takových věcí se skoro všude najde nespočet. Je jen naprostý minimum kuchyní, kde jsou instalace tak jak je potřeba.
Po takovéhle domluvě pak nehrozí, že by bylo obložení za horní skříňkou, což je tedy dost blbý, nebo u spodní krajní jde jedna řada odkladaček až k zemi, případně se udělá krajní strana korpusu o sílu obkladačky širší. A takových detailů by se našlo nespočet.
Bohužel více než polovina zákazníků často pořádně neví co vlastně chce.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek*
Datum: 27.09.16 13:02

To ano...ale je potřeba rozlišovat 2 věci...to, co si přeje zákazník a je standardní řešení a to co si přeje zákazník a je to blbost nebo nestandard...to co píšete vy, je varianta přání zákazníka a na dnešní dobu nestandard.. jeho ukolem je udělat skříňku AxBxC a tu namontovat..a vy po něm chcete AxBxC+ úprava podle vašeho požadavku, že vy jste zvyklá takto..Když byste si nedělala kuchyň na zakázku a koupila si sektorovou..tak byste tento váš požadavek řešila jak? To co dřív bylo běžné je dneska zastaralé nebo nestandardní...

mimochodem...tady je jeden příklad varianty "zákazník chce, ale je to totální blbost"...kdo pozná proč?:)

je to sice koupelna, ale to nevadí

http://files.designstudioprem…899bda8ce-public/IMG_4655.JPG

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 27.09.16 13:29
avatar

zákazník potřebuje zabít manželku proudem - nic horšího tam nevidím..*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.16 13:47

Moc mi tam neštimujou ty zásuvky u vany. :-D


doplněno 27.09.16 13:48:

@jmlc byl rychlejší! :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.16 14:52

Predpokladam, ze kdyz si zadavate kuchyn truhlari, tak se vzdy bude jednat o nejaky nestandart, jinak se obracite na kuchynska studia nebo prodejce sektoru.

U nas nesli dat spodni skrinky s normalni hloubkou, proto jsme delali kuchyn u truhlare a samozrejme s nim vse konzultovali. Co a jak chceme a pouzivame a kdyz rekl ze neco nejde, rekl proc (treba odstup var.desky od zdi, kvuli pevnosti kuch.desky) a ne ze "se to nedela" nebo to neni moderni (btw kdyz vam reknu ze neni moderni varit, ale jen to ohrivat v mikrovlce, tak si hned kuchyn smrsknete na skrinku s mikrovlnkou a stul?). Na dlazbu za linkou se zeptal jen jestli tam uz bude a v jakym rozsahu nebo jestli se bude delat dodatecne a vubec neresil ani nekomentoval jestli pod nebo pres a ze by s tim mel problem ...

Klidne bych sestavila kuchyn z ikea segmentu, mame standartni prvky, jen usporadane pro nasi potrebu, ale dispozice prostoru to neumoznila.

PS na fotu je nevhodne umistena zasuvka zebriku s pravdepodobnym nedostatecnym IP?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.16 12:53
avatar

Také bych nekomplikoval obklady,horní skříňky musí být zavěšeny přesně horizontálně.Spodek jsem také obkládal až na zem.Na pracovní desku přijde tesnící lišta,která je přišroubovaná a zatěsněná k desce.Ke kachličkám jen přiléhá,stačí to k zabránění zatékání po pracovní desce.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.16 17:02
avatar

Je tu ještě jedna možnost obložení prostoru mezi skříňkama.LACOBEL,barvené sklo.Je dnes dost oblíbené.

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek*
Datum: 02.10.16 17:35

ano Lacobel je levnější varianta Grafoskla od JAPu. Nicméně aplikace se provádí taktéž až po namontování kuchyně tzn.způsovem jaký jsme tu tazatelce popisovali. (skříňka leží na horní hraně obkladu)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.16 18:09

k té desce na výšku,fotka od JMLC - nejsem elektrikář,takže poslouchám svého revizáka a ten mi na takto udělanou linku revizi nedá. napíše,že v době revize nebyla linka namontována. podle něj dnes neexistují strojky,které by se mohly montovat do hořlavých desek. přesněji,jeden strojek prý existuje,ale je vhodný do technických prostor,designově hrůza. jak to je,má pravdu? vždy,když o tom mluvíme,si představím zásuvky v umakartovém jádru...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 02.10.16 18:23
avatar

revize? - když jsme měli v projektu hromosvod a pan ing. s 30ti letou praxí prosadil svou a udělal to jinak, odmítl dát revizák razítko. Tak si firma pozvala svého revizáka, ten razítko dal... A že nemá zkoušečku na 380V? to je jedno, papír to snese - další razítko...

Revize jsou jen od toho, aby někdo inkasoval velké peníze za kus papíru - mnohdy tam ani nepřijede...

A že se nějaké revize nepovedou a pak třeba spadne most - no co, tak se to nějak udělá... papír se ztratí...

Já třeba mám doma jeden papír od PČR, že když mne okradli o platební kartu, byl to jen přestupek (dle §§§ však se jedná o trestný čin) - a prostě se to nějak ututlalo...

Žijeme v ČR, revize nepovažujte za nutné...


doplněno 02.10.16 18:41:

@jenyk - přesně takové krabičky jsou v tom vykrojeném - taky se nad tím nikdo nepozastavil... tak nevím. Systém ABB myslí na vše.

Ty extrémy, co jsem psal, už jsou tak trochu OT.


doplněno 02.10.16 18:53:

Na lince mám osobně několik jističů - 2x2 zásuvky na spotřebiče pro náhodné použití, samostatně pak troubu, mikrovlnku, lednici, extra 380 s vypínačem pod sklokeramikou. Těch 7 bych viděl jako rozumné číslo :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.16 18:30

ale jistě,já vím. jenže když rekonstruuji zákazníkovi byt,chce revizi. nebudu shánět hodnějšího revizáka,svého si vážím,protože mě hlídá a nic mi neodpustí,to je v pořádku. jen mě zajímá,jak to opravdu je s těmi strojky do dřeva?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.16 18:35
avatar

Nevím jak to je se strojky, ale když něco takhle děláme, tak tam dávají elektrikáři krabičky do dřeva a do nich klasický strojky a nikdy nebyl sebemenší problém.

http://www.emat.cz/kopos-ki-6…abice-do-dutych-sten-do-dreva

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.16 18:43

krása,krabička za 70kč! to na investora vyzkouším,deset krabiček na linku,sedmset! *smich* dík za tip.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: krtek*
Datum: 02.10.16 18:41

ovczaak@ - když pominu, že z hlediska logiky je dřevo hořlavé a pan revizák má asi pravdu..na druhou stranu..kuchyň je celá dřevěná a zásuvky v ní jsou a budou :) se 3 zásuvkama v keramickém obkladu by se toho v kuchyni moc neudělalo.. tady si spíš někdo honil triko...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.16 18:49

3 zásuvky? u rohové linky dávám kolem osmi zásuvek,plus nějaké vypínače,takže běžně deset,jedenáct krabiček...kdo si honil triko,revizák?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek*
Datum: 02.10.16 19:06

ty 3 jsem bral tak, že je to průměrné množství, které se do obkladu osazuje..samozřejmě někdo má víc někdo míň..já mám v kuchyni snad 11 :) jestli jsem na nějakou nezapomněl..a z toho 4 volné, které nebudou trvale osazené nějakým spotřebičem

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.16 18:52

JMLC,po jenykově odpovědi jsem se chtěl zeptat,jestli tam tyto krabičky máte...odpověděl jste mi dřív...:)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.