Výměna kotle na tuhá paliva

Od: Datum: 25.09.16 10:23 odpovědí: 6 změna: 29.09.16 16:18

Příbuzný má problém, vyměnil kotel H 424 za modernější H 424 V svépomocí a jelikož došlo ke změně za jiný je zapotřebí revize komínu a kotle, dle zákona č. 34/2016 Sb., kominický mistr požaduje zprávu od odborné firmy která měla provést výměnu kotle, jinak revizi nemůže napsat. Má někdo zkušenost, jak toto příp. bez podvodu, neb švindlu vyřešit, občas jsou různé přílepky k zákonům navržené lobisty a spol, rovněž na vážené poslance neplatí zákonník práce, tudíž mohou v pracovní době používat různé povzbudivé prostředky a poté ještě zákony doplňovat. Jinak toto moc nesleduji poněvadž topím elektřinou a tím sponzoruji soláristi, kdežto můj příbuzný uhlobarony.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rora®
Datum: 26.09.16 15:12

Možná zkusit pozvat nějakou firmu (ideálně certifikovanou), aby zkontrolovala zapojení kotle a vystavila potvrzení, že je vše OK.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.16 15:16
avatar
V telebedně se nedávno diskutovalo o tom že už letos má každý provozovatel kotle nad 10 kw povinnost zajistit jeho revizi. Takže to teoreticky souseda nemine. Ve chvíli, kdy bude mít revizi na kotel, nebude se mít už kominík na co vymlouvat. Takže v podstatě stačí aby si soused splnil zákonnou povinnost a má po problemech.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rora®
Datum: 26.09.16 15:17

Já pochopila, že bez potvrzení o zapojení nedostane ani revizi kotle, tak teď jsem trochu zmatená. Pokud nezval revizáka na kotel, tak bych určitě řešila první toto.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.16 15:25

Nejprve je zapotřebí revize komína, jinak revize kotle nelze provést

Datum: 27.09.16 23:20
avatar
Člověk co v tv. obhajoval tuhle novou ptákovinu, prohlásil ... nás jako revizáky zajímá kotel jen po díru do komína. V tom případě nevím proč by napřed musel být papír od kominika když je oficiálně komín nemá zajimat. Jinak jsme u klasické pohádky o kohoutkovi a slepičce. Bez revize kotle nedá štempl kominík a bez revize komína zas technik od kotle.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.16 16:18

Kdo se moc ptá, moc se dozví:-D V těch kotlích nejsou takové rozdíly, aby to mělo vliv na komín, takže komín jste asi nerekonstruovali, že? Revize se provádí jen u nových nebo rekonstruovaných komínů. U stávajících komínů se provádí kontrolní prohlídka a případné vyčištění komínu. Obojí však není pro prostého občana povinné. V zákoně se dokonce píše, že čištění kouřovodů a komína si může občan provést svépomocí. Velkoprůřezové komíny pak nepotřebují vůbec čistit, mají samočistící schopnost, nánosy sazí a popílku se odlupují ze stěn a padají na půdu komína, kde se čas od času vyberou.

Nedělal bych si s ničím starost, jen bych v případě výkonu kotle nad 10 kW (podle továrního štítku) pozval nějakého technika od výrobce kotle, aby mi provedl pro obecní úřad tu revizi kotle.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.