Plynový kotel jak nahodit

Od: Datum: 24.09.16 18:27 odpovědí: 7 změna: 25.10.16 08:49
Dobrý den, mám plynový kotel protherm a včera jsem se rozhodl zapnout topení. Kotel nešel celé léto. Ale bohužel kotel se rozhodl naopak. Po zapnutí vše běží normálně, jen se nechce zapálit. Dnes byl odvzdusnen, plyn jde. Budu rád za jakoukoli radu. Za chvíli přiložim foto.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lokol
Datum: 24.09.16 18:31
Od: vanad1
Datum: 24.09.16 19:31

Jestli se nepletu, tak je to provedení turbo. Na výstupu komína je mikrospínač pro zjištění funkce ventilátoru. Většinou bývá problém tam. Zkuste funkčnost.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.09.16 09:25
Můžete mi upřesnit jak tu funkčnost ventilátoru mohu ověřit? Díky.
doplněno 25.09.16 09:26: Spíš kde se mikrospínač přibližně nachází a jak by mohl vypadat.
Od: vanad1
Datum: 25.09.16 09:41

Je to krabička na výstupu spalin, která hlídá výstupní tlak. Pokud nejde ventilátor, nevytvoří se určitý přetlak a hrozilo by ozhožení zdraví spalinamy. Je to celá soustava podmínek. Tlak v komíně, pak tlak v otopné soustavě. Záleží na provedení. Vedou do něj hadičky. Některé jsou nerozebíratelné, jiné volné. Vyfoťte kotel někde v oblasti výstupu spalin.

Od: cicek
Datum: 25.10.16 08:49
Ja mam ten sam problem,akorat mam zavesny kotel protherm panther 24 KOO ,vse jede ani to nehlasi zadnou zavadu(byl 3 roky odstaven) Predem moc dekuji

Datum: 25.09.16 08:08

Zkontrolujte tlak v expan. nádobě. Háže jiskru? nemáte tam nějaké antiblok tlačítko?

Datum: 25.09.16 09:24
Tlak by měl být 1bar ve studeném stavu dle ukazatele.
Jiskru nehaze a netuším kde by nějaké antiblok tlačítko mohlo být.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.