Příčka z Ytongu

Od: Datum: 23.09.16 22:04 odpovědí: 2 změna: 23.09.16 23:53

Dobrý večer,

koncem srpna jsem si nechala postavit příčku z Ytongu v kuchyni. Lépe řečeno, obezdila jsem prakticky zeď jádra ( z druhé strany je koupelna). Příčku dodělali a obložili v pátek, v úterý se věšela linka.

Teď cca po 14 dnech jsem objevila zezadu za horními skříńkami plíseň. A to ještě pouze jen na 3 skříňkách, ostatní i spodní jsou v pořádku. Čím je to způsobené? Plíseň je opravdu jen na zadní části skř´íněk, nad nimi nic.

Pověsili jsme snad kuchyň příliš brzy? Jak dlouho taková čerstvá omítka schne? A co s tím? Firma, která zeď stavěla, toto vidí poprvé.

Děkuji za případnou odpoveď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.16 22:48

Nedostatečně vyschlé.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.09.16 23:53

V téhle rovnici neni žádná neznámá. Co s tím? Voda se z konstrukce dostane odpařováním do vzduchu. Odpařené množství za jednotku času je obecně úměrné teplotě, velikosti plochy a relativní vzdušné vlhkosti. Tedy podpořit odpařování můžete zvětšením plochy - obnažit zdivo, nebo k němu nuceně přivěst větší objem vzduchu, snížit relativní vlhkost okolního vzduchu opět průvanem, lépe odvlhčovačem, nebo vytápěním na vyšší teploty + větráním.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.