Jak na opravu kuchyňské desky

Od: Datum: 23.09.16 20:23 odpovědí: 11 změna: 24.09.16 16:02

Zdravím,

může mi někdo poradit, jak opravit okraj pracovní desky kuchyňské linky? Viz foto

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.16 20:24

hmmmm. obávám se, že to je na výměnu desky. blízko dřezu (voda) a ještě k tomu ta prasklina...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.09.16 20:28

Bohužel, jediná smysluplná oprava je výměna desky. Kdyby to bylo někde v rohu, kde je sucho, tak by se to dalo vysadit. Ale stejně by to bylo vidět. Ovšem u dřezu to nehrozí. Voda je strašná potvora.

Od: m23
Datum: 23.09.16 20:34

Jak "vysadit"? Že to půjde vidět, nevadí.

Datum: 23.09.16 20:37

Tak záleží jak to chcete opravit.Dělají se opravné vosky ale nikdy to nebude dokonalé, http://czech-konig.com/tmely

Od: m23
Datum: 23.09.16 20:40

Díky za tip. Podívám se na to. Jak to chci opravit, to právě nevím.

Datum: 23.09.16 20:50

Měkkým voskem to nic nevydrží, to je moc velká díra. Na takovouhle díru by musel být tvrdý vosk, ale k tomu zase potřebuješ pájku, bez ní to neuděláš. Ovšem stále tedy je ta voda. Ten dřez je strašně blízko, všude samá voda a ta prostě zateče a bude to bobtnat.

Všechny tyhle pokusy prostě jen oddálí jedinou smysluplnou opravu a sice výměnu desky. Já vím, asi to nechceš slyšet, ale je to tak.Mám s tím mnohaleté zkušenosti.

Datum: 23.09.16 20:39

To se to poškození hezky přesně vyřízne a do toho výřezu se z jiný desky se stejným dekorem uřízne kousek, který přesně zapadne do toho výřezu. Hodinářská práce. Ovšem u dřezu předem odsouzená k neůspěchu, neb, jak jsem již psal, voda je strašná potvora.Prostě to nedokážeš zalepit tak, aby se tam nikde nedostala ani kapička vody. A jak se dostane jedna, začne to bobtnat a je vystaráno.

Ohodnoceno: 1x

Od: jmlcŽ
Datum: 23.09.16 20:38

provizorka - pořádně odmastit a přelepit folii - tapetou... větším pásem, aby se pod to voda nedostala... hrb před tím zacpat třeba tmelem na SDK.

Datum: 24.09.16 07:25

Já bych to neprve tekutou dvousložkovou pryskyřicí napatlal. Tak aby ji dřevotříska co nejvíce zatáhla do sebe. A po zatvrdnutí vytmelil dvousložkovou tuhou pryskyřicí a zamaskoval barvou.

doplněno 24.09.16 07:29:

Ještě před opravou to zabrousit do nějakého symetrického tvaru. Protože to to stejně bude vidět.

Od: mikes
Datum: 24.09.16 15:37

a což takhle odříznou po celé délce stolu (nevím,jak daleko od kraje stolu je poškození) nalepit vhodnou laku možná i zajistit několika vruty a natřít vodě odolným lakem (dřív byl dobrý epoxid).samozřejmě vhodně namořit

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.09.16 16:02

Lze pro opravu použít epoxidový tmel s dřevěným plnidlem,případně i polyesterový tmel.Po zatvrdnutí se vybrousí do požadovaného tvaru. http://www.paulin.cz/24872-tmely-na-drevo

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.