K čemu je tento šroub?

Od: Datum: 23.09.16 20:11 odpovědí: 6 změna: 07.10.16 09:02
avatar

Omlouvám se za kvalitu fotky, ale k čemu je tento šroubek na radiátoru? A jak sundat tu kuželovou část, abych se dostal k převlečné matici? Kohout je totiž zarostlý a potřeboval bych ho rozchodit. Díky.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.16 20:16
avatar
Slouží k nastavení tzv.druhé regulace radiátorového kohoutu. Šroub se povolí a potom se dá hýbat vřetenem kohoutu. Kouhout potom má větší či menší hydraulický odpor. To je parametr, který se určuje výpočtem.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.09.16 20:40
avatar

Takže když byl (předtím než kohout zarostl) problém s tím, že otočením kohoutu jakkoliv, radiátor buď topil max nebo netopil vůbec, tak tímto šroubem by šlo vyřešit tento problém nebo je to blbost?

Datum: 23.09.16 21:26

Ne tento šroub slouží k tomu aby vám topili i ostatní radiátory-omezuje průtok.Ono kohoutama se ta teplota (průtok) nastavuje blbě na to jsou lepší ventily.K vzhledem stavu by ta výměna neškodila tyhle jsou dobré (aspoň u mne) a dá se tam zaretovat max. průtok aby se nerozhodila topná soustava http://www.herz.cz/produkty/r…armatury/radiatorove-ventily/

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.09.16 21:07
avatar

Osobně bych neřešil k čemu je onen šroub a vyměnil-newchal vyměnit celý ventil,tím spíš že je zaroistlý a nefunguje jak má!Může se stát,že při pokjusu rozhýbat praskne a stejně budete měnit a navíc i vytírat podlahu!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pepr®
Datum: 05.10.16 22:29
avatar

Doplním, že kuželová část je jen naražená krytka. Takže zabrat z levé strany (např. šroubovákem) Někde bývá z plastu, tady to vypadá na hliník, takže budete asi muset přitlačit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.10.16 09:02
avatar

Ta kuželová krytka není jen naražená,ale našroubovaná tudíž je potřeba ji např.hasákem odšroubovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.