Otevřená okna

Od: Datum: 23.09.16 18:36 odpovědí: 5 změna: 24.09.16 16:06
Dobrý den, ráda bych se informovala, bydlíme v přízemním bytě, pod námi jsou sklepy s uzamčenými dveřmi (bez vlastníka) a v zimě jsou okna stále otevřena, tudíž máme vymrzlou podlahu. Když jsme žádali družstvo o zavírání, bylo nám sděleno, že si máme víc topit a koupit teplé koberce.(děti jsou alergici) Má někdo radu jak to řešit s družstvem? Lze to řešit právní cestou? Děkuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.16 18:46

Vidím, že máte tedy "zvláštní představenstvo" *zed* To tam sedí takoví blbové, že nejsou schopni jít ta okna zavřít? Asi bych zkusila po dobrém, ať půjčí klíče, že si okna zavřu.

Jinak by asi musela projednat členská schůze a rozhodnout, že okna mají být zavřená a tím se představenstvo musí řídit. Nakonec.. pokud mrzne, je zima v celém domě, na to by měli družstevníci "slyšet", ne? ;)

Mívali jsme ten samý problém, lidi nechávali ventilačky otevřené, máme sklípky v přízemí. Byty nad tím byly od podlahy studené. Nakonec se to vyřešilo tak, že se okna vyměnila při rekontrukci, jsou teď napevno.


doplněno 23.09.16 20:02:

A jsou v té prádelně ještě funkční pračky? Nebo je už vyhodili, jako to je většinou všude?


doplněno 23.09.16 20:44:

Já bych ještě písemně oslovila kontrolní komisi, i tohle je v její kompetenci, má hájit zájmy vlastníků a družstevníků.

A nemá tam někdo něco uskladněného třeba načerno?

A nějakého správce v baráku máte? Ty klíče tam někde musejí být, v případě havárky, požáru ap. to musí být přístupné.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.09.16 18:55
avatar

Žádali jste družstvo písemně? A písemně vám doporučili koupit teplé koberce a víc topit? To snad ne...Jednejte písemnou formou... Dveře musel někdo zamknout, zkuste zjistit, kdo. A pak s ním jednat. Nebo sklepy prodalo družstvo někomu jinému? Kdo je majitelem domu? Bytové družstvo? Má povinnost dbát o svůj majetek a vytvářet odpovídající podmínky pro bydlení. Nebo ten byt máte zdarma? Pak by to bylo pochopitelné..."družstvo" nemá na nejen na údržbu, ale ani na správu... Hlavně jednejte písemně, pokud se k tomu nepostaví rozumně, pohrozte právní cestou... mnohdy to, div se světe, pomáhá

Ohodnoceno: 0x
 
Od: terinka
Datum: 23.09.16 19:28
Máme byt v OV. Pod námi je původní "prádelna" kterou nemá nikdo pronajatou a klíče ma družstvo. Dělají mrtvého brouka, že tam nikdo nechodí. Okna otevírá asi duch. Povinnosti u nás pravděpodobně nepláti. Jsme rozhodnuti to řešit právní cestou, jen netuším zda nějaká šance je.
doplněno 23.09.16 20:37: Nic tam není i kanály jsou zazděné. Důvod otevírat okna neni. Psali jsme na správu domu maily a bez úspěchu. Na dveře sklepu, ať okna neotevírají. Všechno bez úspěchu. I když máme topeni na plno (pokud se topí), tak podlaha je vymrzla.
Od: balzerka
Datum: 23.09.16 20:41

Pokud takto družstvo větrá, tak by mělo nejdřív zateplit stropy ve sklepě a nebo Vám počítat platby za teplo podstatně jinak, než těm v patrech. Posílejte to písemně a mějte kopie pro případ, že z toho bude kauza.Oni budou schopni Vám to zapřít. Jinak vlhkost se má odvětrávat právě v zimě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.16 16:06
avatar

Neměl by být problém,vystoupit na předsednictvu družstva,aby nechalo zateplit stropy pod byty.Pokud to nepůjde jinak,pokuste se o to na shromáždění delegátů.

Také je možnost to udělat v rámci domovní samosprávy.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.