Zkušenosti s termoizolační stěrkou

Od: Datum: 21.09.16 22:36 odpovědí: 5 změna: 16.11.16 17:15

Máte zkušenost s použitím termoizolační (termoaktivní) stěrky - třeba Aero Therm, Gutta Reflextherm, Avitop, Sthermizol (S-Thermizol) a pod.? Tady jedna z nich http://www.erdeprofi.cz/erde/…RMOIZOLACNI-STERKA-AVITOP-20L Jedná se o "izolaci" vnitřních povrchů stěn.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.16 10:31

Použití této stěrky patří k jednomu z fenoménů dnešních obchodů.Přesvědčit zákazníka o výrobku,jehož vlastnosti překračují veškeré fyzikální ai chemické možnosti materiálů. Stejný výsledek pořídíte za mnohem menší peníze vhodnou tapetou.Izolační schopnosti tohoto výrobku nejsou o nic větší,než stejné vrstvy pěnového polystyrenu.Kromě toho není příliš výhodné bránit ohřívání stěn akumulací tepla zevnitř,což se projeví v prochládání stěn v zimě.

Ale nejspíše si pořídíte drahý vnitřní štuk.Jeho vlastnosti jsou značně přechváleny.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.09.16 15:09

myslím že toto je spíše placebo! Jak může nějaká stěrka v tl. do max 5mm a ještě vevnítř nahradit cca 10 a více cm polystyrenu nebo "vaty" na venkovním zateplení?Jediné "vnitřní zateplení" bych viděl v reflexní fólii na vnitřní zdi za radiátory,ale jestli i toto funguje? nevím .

Skoro jistě-vyhození peněz!

Datum: 23.09.16 18:40

Právě proto, že na to mám podobný názor, jak jabraka a diesel, ptám se, jestli to někdo má a má-li to, zda to funguje. Vidím to tak, že pokud to někdo použil, nehlásí se k tomu, nechce být za b... Prozatím se mi nepodařilo najít technicky odborné zdůvodnění funkce tohoto nátěru jako izolace...v tak tenké vrstvě a ještě na vnitřních stěnách... A asi se to prodává, když je tolik výrobců a ještě mnohonásobně víc prodejců; nebo je to jen jeden výrobce s různými názvy výrobků?.. no, počkáme na zkušenosti, snad se někdo ozve, kdo má s touto izolační stěrkou dobré nebo třeba negativní zkušenosti...no při těch zhruba 300 Kč/m2 za materiál to přece musí být kvalita...

Datum: 23.09.16 21:32

Tady je něco o termoizolačních stěrkách http://forum.tzb-info.cz/1225…termoizolacnich-nateru-z-nasa

Od: alik®
Datum: 16.11.16 17:15

Dobrý den, náhodou jsem tady narazila na Vaši otázku.Asi před 2ma roky jsem řešila stejnou věc a nikdo mi neopověděl. Tak jsem šla a koupila, ale ne stěrku ale thermo nátěr.Ten je o dost levnější.Řešila jsem vlhko a plíseň v ložnici ve skříni. Stěrka mi vyšla asi na 500kč na 10m2 na dva nátěry a mohu s radostí říci, že jsem maximálně spokojená.Funguje to i jako malé zateplení, protože já stará zmzlina teď spím pod slabou dekou a dříve jsem měla deky dvě. Je to dost znát i na omak, když dáte ruku na nenatřenou stěnu je hodně studená, ale se stěrkou máte pocit tepla.Ano není to klasické zateplení, ale mě to účel splnilo.Mám v ložnici sucho i tepleji. Ještě jsem zapoměla napsat, že se jedná o severní stěnu bez okna. A až přijde čas bílení koupím ještě kyblík a natřu i jižní stěnu s oknem. Výrobce doporučuje natírat jen venkovní stěny.Nevím jak jste svou situaci pořešil, už je to dost dlouho od vašeho dotazu, ale snad Vám moje zkušenost troch pomůže. Alik

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.