Dostavba místnosti dřevo

Od: Datum: 21.09.16 20:37 odpovědí: 5 změna: 22.09.16 19:10

Zdravim,chtěl jsem se zeptat lze říct na kolik muže vyjít + - dostavba jedné mistnosti 5x3metry s vyškou stropu 2.5metru jedno okno 120x120cm stejnou metodou jako je dřevostavba(osb desky ne srub)? Popřípadě pokud to bude nějaky velky cenový rozdíl tak klasika tvárnice.Střecha by byla rovná

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fero®
Datum: 21.09.16 22:33

Dobrý den,pane kolego jestli se nemýlím , Vy jste dotazovatel na maruše,nyní chápu Váš dotaz.Já jsem Vám sdělil

můj názor za ním si stojím.Nevím zda jste již stromy porazil.Pokuď byste chtěl takové dřevo použít na stavbu,tak je

to velký problém,který se skrývá v samotné struktůře dřeva,Tvrdá dřeva mají oproti měkkým krátká vlákna a nejsou

schopna přenášet síly v ohybu a ve smyku jako dřeva měkká,proto mají i menší pevnost,jejich destrukce nastává

okamžité(měké dřevo se prohne a začne popraskávat),v tom je jejich nebezpečí.No pokuď jste stromy ještě ne-

porazil,udělejte co jsem Vám radil a možná si budete moci dům objednat na klíč.

Více Vám poradit nemohu,ale možná by bylo dobré se podívat na ceny materiálu,npř.Hornbach,atd.

S pozdravem fero

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.09.16 22:48

Dobrý dobrý pane :) nene materiál z Moruší ne tak to myšleno nebylo :) a pořád stojejí jen je to víc nakloněný k tomu že během řijna pujdou dolu.Jistojistě jedna,která je skoro uschlá :)

Od: jendad
Datum: 22.09.16 10:30

Stavěl jsem před pár lety dřevostavbu two by four svepomocí a psal jsem si vše co jsem nakupoval . Vyšlo mě cca 10 000kč na m2 . Ale to v tom bylo vše od kanalizace až po komín.

Vy by jste to měl mít orientačně obdobné . Ušetřit by se dalo i na základech . Dřevostavby se často staví bez základové desky jenom bud na pasech nebo na sloupkách.

Datum: 22.09.16 16:09
Já by právě zase neměl kanalizaci vodu komín nic jen čiště holou místnost
Od: janm
Datum: 22.09.16 19:10

Levné by to mohlo být i z klasických plných pálených cihel z bouračky, na těch se prakticky nemá co zkazit i kdyby byly v původní stavbě třeba 300 let, navíc již prověřené časem, jsou-li pevné nedrolivé směle lze užít a budou sloužit minimálně dalších dvěstě třistalet. Nevýhodou je pouze větší šířka zdiva alespoň "třicítka" (má-li to být nosné) a tím zabrání více místa + omítky a chcete-li dnešní standard bude nutné zvenku zateplit, naproti tomu mají zase výhodu ve výborné akumulační schopnosti tzn. dobře drží teplo a tím se nemusí přitápět při krátkodobějších větších výkyvech počasí. Kdysi jsem viděl domek, který si chlápek postavil pouze "z bouračky" on tam navíc užil i stará okna dveře protože neměl peníze, domek ale postavil téměř "za hubičku" stojí, funguje žádný problém...

doplněno 22.09.16 19:18:

Dobrý systém by mohl být i "europanel" pochází prý z usa, jde o jednoduchý panel zevně OSB zevnitř OSB uprostřed polyš, staví z toho domky chaty, problém ale bude asi v ceně ačkoli je to v podstatě "z odpadu" a ani ten polyš nebude extra drahý na výrobu předpokládám že jako "finální" výrobek to bude asi "nadražené", nicméně můžete je kontaktovat a zeptat se jich kolik by vás to stálo za to nic nedáte...

http://www.europanel.cz/cz/fa…ky/stavebni-system-europanel/

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.