Barva, která by zakryla praskliny?

Od: Datum: 20.09.16 18:28 odpovědí: 8 změna: 21.09.16 06:59

V koupelně mám rákosový strop, ten je popraskaný, štuk pomůže tak na 1-2 roky, pak to praskne znova, nad koupelnou je nepoužívaná, nezateplená půda. Strop je "zateplen" škvárou už "z výroby". Slyšel jsem, že existuje barva, která má v sobě piliny, které vyplní díry + to udělá efekt a praskliny nebudou vidět. Byl jsem v barvách, ale je to sem tam pilina, nic co by se dalo nacpat do děr. Nemáte s něčím podobným zkušenosti? SDK se mi zatím dělat nechce. Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.09.16 19:07

Já tam dal sádrokarton. Přímo na omítku, vruty projely přes rákos do dřeva. Šlo to krásně a je klid. Strop hladkej, jak dětská prdelka.

doplněno 20.09.16 21:16:

Vruty klasické sádrokartonářské. Délka by se musela změřit, je třeba aby to prošlo omítkou, rákosem, něco do podbití + cenťák sádroš. Je ale fakt, že při broušení to nadělá paseku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.09.16 20:56
Použil jste vruty do dřeva a jaké?
Datum: 20.09.16 19:29

ten sádrokarton je dobrá alternativa,není potřeba použít kovovou konstrukci,stačí nízkoexpanzní pěna a několik dlouhých vrutů.Další možnost je obložení stropu polystyrenovými dekoračními obklady.

JABRAKA

Datum: 20.09.16 19:34

To bych ale musel osekat fabiony, to jsem dneska skrabal, myl a penetroval, ted jsem to uklidil, dalsi bordel se mi moc delat nechce :-D

doplněno 20.09.16 20:03: Je to koupelna, za lištou by se dělala plíseň.
Datum: 20.09.16 19:48

Pro šablony i sádrokarton jsou na trhu PS lišty,které zakryjí i fabiony. http://www.obi.cz/decom/product/Decosa_Li%C5%A1ta_ozdobn%C3%A1_Sabine/4012449?position=27&pageNum=1&pageSize=72

JABRAKA

Datum: 20.09.16 21:59

Lišta se pžilepí na bobky,ne celistvě.Po zatvrdnutí se spára,jak u stěny,tak u stropu zaspáruje akrylem.Vlhkost se pod lištu vůbec nedostane.

JB

Od: rybana
Datum: 21.09.16 05:07

Praskliny zahlazuji stěrkou.

Datum: 21.09.16 06:59

Použijte toto http://www.primalex.cz/products/62-primalex_plastik/84 a nebudete mít problém...taky jsem se potýkal s prasklinami, různé stěrky a tmely byly krátkodobým řešením...jednalo se hlavně o venkovní panelákovou stěnu, "zateplenou" zevnitř (při výstavbě v 70.letech), dřevotřískovou deskou s nalepeným 3cm polystyrenem, přes to kovové pletivo a omítka...a následné praskliny na spojích "zateplení". Pomohl až tento nátěr, při dalším malování jsem použil už běžný Polar (jako podklad zůstal Plastik, jsou to další tři roky a bez problémů...mohu doporučit, mám s tím velmi dobré zkušenosti...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.