Venkovní vířivka - spotřeba energie?

Od: Datum: 19.09.16 15:04 odpovědí: 5 změna: 20.09.16 19:43

Dobrý den, mladí vymýšlejí na zahradu vířivku. Asi pro pět šest osob. Teplá voda, trysky, bublinky, relax. Cena jako malé auto. Ale jakou to má spotřebu elektřiny? A jak moc to bere vody? Máte někdo s tímhle zkušenost. Třeba kolik příjde provoz celkem za léto? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vanad1*
Datum: 20.09.16 09:35
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zoy®
Datum: 20.09.16 12:05
avatar

Vím spotřebu vody, jedno napuštění cca kubík ( vířivka pro 4 osoby ) vodu jsme letos měnili 6x, do toho dáváme různě přípravky- PH, na čištění, vůně ( nabízí spousty firem a za různé ceny ) Snažíme se používat vše bez chloru, ten mi nedělá moc dobře. A taky hodně záleží na počasí, léto se s loňským rokem nedá srovnat, když byly vedra, voda se měnila častěji.

V energii se nevyznám, nemám ponětí kolik, ale můžu vám napsat večer, až by to spočítal přítel.

Ale věřte, je to neskutečný relax. Dostala jsem to k narozeninám, nejdříve jsem taky říkala, tolik peněz atd., ale když si po celém dnu vlezu do vířiky, je to naprosto super *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chatarka
Datum: 20.09.16 12:19

Díky, budu ráda. A jak tak koukám, už jim to asi nebudu rozmlouvat.

Od: zoy®
Datum: 20.09.16 14:07
avatar

Info o energii už mám. Hodina cca 9 korun. A teď už záleží na Vás, jakou budete chtít teplotu. Pro mne je vířivka relax a teplota musí být 38 stupňů, ono když tam sedíte nějakou dobu, už se to teplé moc nezdá. U naši vířivky to poručuje i výrobce. A ohledně ohřevu potom záleží, jaká je teplota v noci, jestli máte čerstvou vodu atd. Když bylo toto léto chladnější, zapínalo se nahřívání už kolem 10 hodin dopoledne a kolem 18 hodiny jsme tam šli. Přítel ještě koupil solární vytápění, ale to zahřeje vodu tak jen o 5 stupňů a to musí být samozřejmě sluníčko. Někdo může být otužilý, ale ženské moc nejsou, já vůbec a kamarádky taky moc ne, takže pro mne vířivka pro letošní rok asi skončila.

Snad Vám něco z toho pomůže. Příjemný relax :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.16 19:43
avatar

Energii je možno ušetřit tím,že výřivku naplním teplou vodou před koupáním a nechám cirkulovat do izolované nádrže.Po skončení se opět voda"uklidí."To platí v období zhoršeného počasí.V létě lze koupel doplnit solárními kolektory.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.