Vyplatí se zateplení stropů sklepů

Od: Datum: 19.09.16 12:40 odpovědí: 6 změna: 20.09.16 12:26

Dobrý den,

bydlíme v RD z r 1974. Vyměnili jsme stará okna za plastová, vchodové dveře taky. Po celkové rekonstrukci máme i topení a kotel na tuhá paliva jsme vyměnili za kondenzační plynový. Půdní prostory máme kompletně zateplené. Jěště bychom rádi zateplili venkovní fasádu, ale už jaksi dochází finance. Ale stihli jsme zateplit polystyrenem stropy ve sklepech. Myslíte, že doposud provedená zateplení budou mít nějaký vliv na úsporu ve vytápění? Nebo jestli bez zateplení fasády se toho moc neušetří?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.09.16 13:08
avatar

Každé zateplení vám sníží tepelnou ztrátu.

No ale třeba zateplení ze strany stropů od sklepa se vyplatí jen tehdy, když se ve sklepě musí větrat i v zimě. Jinak moc smyslu nemá.

Jestli vám nezbyly peníze na zateplení fasády, pak udělejte aspoň obložky kolem oken. Tam je slabé místo a velký únik.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.16 14:25

Právě že větráme...

Od: vanad1*
Datum: 20.09.16 10:53

Má nějaký smysl větrat v zimě ve sklepě? Pokud je tam rozvod vody, tak je to ještě nesmyslnější. Pokud jste neměli ve stropě nějaké škvíry, tak bylo zateplení půdních prostor předčasné. Obvodové zdi měly být jako první, půdou neušetříte nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.16 11:14
avatar

Neznám Váše stavení, takže jen obecně:

Každé snížení úniku tepla vede k úspoře. Jde jen o to, jak jste (ne)dobře zateplili. Třeba nekdo dá nová plastová okna, ale jen ty nejhorší co jsou na trhu, dvojskla. Horší již opravdu nejsou. Někdo zateplí půdu jen 5 cm, izolace. Je to sice lepší jak nic, ale přínos je to malý.

Zateplení fasády určitě ještě zlepší tepelnou pohodu.


doplněno 20.09.16 12:26:

¨Mirku, tak to určitě ušetříte, pokud nebude zima hodně silná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.16 12:18

Kvůli zateplení jsem si nechal od projektanta vypracovat projekt, protože jsem nechtěl zateplovat jen tak " od pasu ". Na podlaze půdy mám nafoukanou izolaci od IP Polné ( 25 cm ). Na stěnách půdy ( jsou to stěny sousedící s pokoji ) mám 100 mm fasádní polystyren a na stropech v garáži a sklepích mám 80 mm fasádní polystyren. Zateplení se dělalo letos, takže nevím jak ji prověří zima, ale třeba v pokojích, které sousedí s půdou se dá i ve velkých vedrech v pohodě bydlet. Teploměr tam sice nemám, ale dříve ve vedrech tam bylo strašné vedro. Teď je tam přijatelně.

Datum: 20.09.16 12:26

Já jsem jeden rok vyměnil stará kastlová okna za plastová s trojsklem a v zimě to až takový rozdíl nebyl (jaký jsem čekal). Za rok jsem zateplil fasádu (brizolit) 12 cm šedým polystyrenem a stropy na půdě 25 cm a rozdíl byl po další zimě neuvěřitelný, jak se změnila tepelná pohoda a setrvačnost tepla.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.