Rukavice odolné silikonovému oleji

Od: Datum: 18.09.16 23:33 odpovědí: 2 změna: 19.09.16 13:16

Zdravím,

potřeboval bych poradit, jaké rukavice si pořídit pro práci se silikonovým olejem. Potřebuji aby byly velmi jemné ideálně jako klasické bílé lékařské latexové rukavice. Nešlo by používat přímo tyto?

Předem děkuji za rady

Medicus


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.09.16 10:35
avatar

Na práci se silikonovým olejem se používají rukavice z materiálu nitrilkaučuk nebo butylkaučuk- 0,1mm, které jsou odolné vůči složkám směsi. Doba průniku:> 480 min.Naprosto nevhodné jsou rukavice vyrobené zpřírodního kaučuku nebo PVC.Při výběru rukavic pro konkrétní aplikaci by se mělo přihlížet ke všem souvisejícím faktorům, zejména chemikáliím, se kterými lze přijít do styku, fyzikálním požadavkům (odolnost na protržení,zručnost, tepelná ochrana) i možným tělesným reakcím na materiál rukavic. Pravdou ale je, že i ve zdravotnictví se používají některé rukavice z nitrilu. Jestli budou k vaši práci dostačující ochranou , to posuďte sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.16 13:16
avatar

Pokud se nejedná o hrubé práce s trvalou expozicí oleje,použil bych jednorázové PE rukavice pro práci s barvami a kyselinami.Třeba nalévání a dávkování.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.