Po jaké době lepit dlažbu na čerstvý beton?

Od: Datum: 18.09.16 17:31 odpovědí: 5 změna: 18.09.16 19:42

Jakou dobu mám nechat zrát vrchní beton (pod ním je spodní beton, IPA, polystyren) než ho natřu hydroizolací a nalepím na něj dlaždičky? Řiká se vždycky 4 týdny - to ale zraje aby měl vysokou pevnost, jak je to ale s vlhkostí? Kdy to natřu hydroizolací, tak už toho asi moc nevyschne. Ale beton přeci tuhne i pod vodou. Tak jak dlouho mám čekat ( já vím - raději déle, ale chci to mít co nejdříve hotové).

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: krtek
Datum: 18.09.16 18:48

stejný dotaz tu byl také nedávno...pochůzí je za 24hod v ideálních podmínkách (teplota, vlhkost..)...100% zatížení snese po 28dnech...lepit můžete klidně po 4dnech...třeba

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.09.16 19:02

Pokud by ses snažil najdeš toto vlákno: https://www.poradte.cz/domacn…rdnuti-betonu-v-koupelne.html

To že tuhne pod vodou ještě neznamená nic.Hezkých pár let dělám ve stavebnictví a jednoznačně -pokud se toto urychlí=v budoucnu jsou problémy,proto se většinou pokládá dlažba až po hooodně dlouhé době!nikdy ne 2 či 4 den po betonáži!Teda pokud se nedělá dlažnb klasicky jako v dobách kdy nebyla lepidla- okamžitě po betonáži kladla dlažba-do cementu -buďto se přes sítko na mouku beton "pocukroval vementem a kladal se dlažba nebo se poléval cementovou kaší a ...

doplněno 18.09.16 20:57:

Osobně-dělat to pro sebe a nepokládat dlažbu do živého betonu-tak nejdříve po 28 dnech!Ale jinak samozřejmě dělejte třeba druhý den -ale já bych Vám na to pak nedal žádnou záruku!

Od: albik
Datum: 18.09.16 19:37

dobrá, takže cca 2 týdny po betonáži by mohlo být v pořádku?

Datum: 18.09.16 19:42

2 týdny jsou i s dostatečnou rezervou. *palec*

Datum: 18.09.16 19:38

Protože se nejedná o nosnou desku,pro bezpečnou práci lze po této stěrce chodit už třetí den.Nalepí se dlažba a celá podlaha bude opět asi týden tvrdnout na pevnost.Plné zatížení bude ale až za týden až 10 dnů.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.