Přívod elektřiny do garáže

Od: Datum: 17.09.16 23:17 odpovědí: 7 změna: 24.09.16 13:09

Dobrý den, mám v plánu naproti domu, přes silnici(asi 10m) stavět garáž. Je možné přivést elektřinu z domu natažením kabelu ze stěny domu na sloup umístěný vedle garaže. Nejednalo by se o přípojku. Pokud to jde, musím žádat o povolení?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.16 23:23

Budete překračovat veřejnou komunikaci nadzemním vedením, to musí povolit obec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.16 00:16
avatar

Nelze. To co bude a co nebude na sloupech elektrického vedení rozhoduje distributor - obraťte se tedy na něj s žádostí (E.ON, ČEZ, PRE) předem ovšem předjímám, že vám nejspíš nic takového nepovolí, pokud ano tak budete muset dodržet určité standarty, které začnou u toho, že to nebudete dělat vy, ale elektrikář a také se to bude tahat příslušným kabelem s příslušným zavešením a s příslušným svodem dle norem.

Sám od sebe si nikdo nic na sloup věšet nesmí, riskujete nejen velký průser ale i zranění a popálení elektřinou případně usmrcení.


doplněno 18.09.16 00:23:

Další řešení je hodit kabel do země .. ovšem opět, přes cizí pozemek nelze nic jen tak táhnout, takže povolení, řešení, administrativa .. pokud tam vede nějaká silnice apod tak vás čeká ještě technický problém, udělat protlak pod vozovkou .. není to jednoduchá ani levná záležitost ...


doplněno 18.09.16 00:25:

Nejlevnější a nejednoduší řešení bude zřídit pro garáž samostatnou přípojku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.09.16 20:29

Možná sem se špatně vyjadřil. Nejednalo by se o již stojící sloup. Ten bych musel postavit v blízkosti garáže. Ptám se proto, že už mám nedobré zkušenosti s přípojkou plynu. To bylo sice někde jinde, překopával sem silnici, kde projede max 20 aut za den a to bylo administrativy... Kvůli občasnému rozsvícení v garáži bych do překopu silnice nešel. Elektřina vede až na druhé straně v chodníku. Jinak děkuji za odpovědi.

Datum: 24.09.16 12:00
avatar

To bude velmi drahé řešení .. stavba sloupu, vedení kabelu .. nelze si tam dát nějakou lešenářskou trubku, připáskovat k tomu nějaký starý kabel a na druhé straně zopakovat .. jelikož jde o vzdušné vedení na veřejném prostranství v jehož okolí se pohybují lidé musí splňovat všechny platné normy včetně toho, že kabel musí vést nejméně 5.5m nad vozovkou. Na takovém vedení také musí probíhat, pravidelná, doložitelná údržba - to také nebude levné.

Průtlak pod vozovkou bude levnější, administrativně méně náročný a celkově snažší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.16 00:17

Informujte se na stavebním úřadě, ale dle mého názoru Vám nadzemní vedení vůbec nepovolí. Existuje totiž vyhláška č. 501/2006, §24, odst. 1 kde je uvedeno "Rozvodná energetická vedení a vedení elektronických komunikací se v zastavěném území obcí umisťují pod zem."

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 19.09.16 22:13

Již před 3 roky mi ČEZ nepovolil protáhnout nadzemní vedení z koncového sloupu o 30 m dál na nový sloup. Takže 2 km k nám vede elekřina na sloupech a z posledního sloupu 30 m v zemi. Ale zde se jednalo o přípojku.

Pokud v garáži potřebujete jen světlo atd, tak levnější řešení je elekrocentrála od 2500,- Kč. S větším výkonem jsou pochopitelně dražší.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.09.16 13:09
avatar

před několika lety jsme použili pro přívody technologií do bazénu ze sklípku zemního krtka.Prorazit otvor průměr 8 cm v hloubce 2 m a délce 15 m netrvalo ani 2 hodiny.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.