Úmrtí souseda

Od: Datum: 17.09.16 09:58 odpovědí: 3 změna: 17.09.16 17:43

Dobrý den. Vlastním řadovou garáž. Soused je cizinec. Tragicky zemřel. Jeho vadná střecha způsobuje zatékání do mé garáže. Zemřelý majitel nemá příbuzné v Česku. Mohu, případně jak, kde, zjistit jméno notáře, který vyřizuje tuto pozůstalost. (Příbuzní jsou v Italii). Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 17.09.16 11:06
avatar

Dobrý den, pozůstalost vyřizuje notář v místě trvalého pobytu zemřelého. Takže, musíte si zjistit tuto skutečnost (bude na výpise z KN, kde je uveden majitel garáže) a tam se notáře dopátrat (nebude jich tam mnoho - podle velikosti obvodu, který má notář "pod palcem"). Pokud zjistíte adresu trvalého pobytu nebožtíka v zahraničí, tak to bude horší. Ovšem, můžete na ní napsat a popsat problém, který řešíte s garáží (třeba se někdo ozve). Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: olinbla
Datum: 17.09.16 14:11

Nevím jak je veliká sousední garáž, ale vypadá to na svépomocnou opravu...nebo řemeslníka.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.09.16 17:43
avatar

Máte právo zamezit vznikajícím škodám na svém majetku (tedy provést opravu na sousedově garáži) i bez souhlasu nebo vědomí majitele, pokud se s ním nedá nijak spojit. Ovšem jak, kdy a s kým se pak vyrovnáte, to je ve hvězdách.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.