Hydroizolační stěrka v koupelně pod obkladem?

Od: Datum: 16.09.16 13:08 odpovědí: 5 změna: 18.09.16 19:51

Dáváte do koupelny hydroizolační stěrku - pod obklad na stěny, pod dlažbu na zem? Je tam nutná nebo ne? Dělám rekonstrukci koupelny v přízemí domku. Dal bych jí asi pod obklad sprchy a okolí vany, je potřeba ještě někam, třeba na podlahu? Nebo bude lepší ji mít všude? Nebude naopak bránit při dosychání zdí, betonu na zemi?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.09.16 13:30

Hydroizolační stěrka se používá tam,kde hrozí proniknutí vody z koupelny do okolního zdiva.Nejpravděpodobněji okolo sprchy,nebo v podlaze.Důležitější je použít co nejkvalitnější spárovku a také zajistit dokonalé vyspárování obkladů a dlažby.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Od: krtek
Datum: 16.09.16 13:40

já dával okolo vany, umyvadla a podlahu...více není třeba

Datum: 16.09.16 16:58

Osobně jsem si nic takového nedal.Obklady jsem si dělal sám stejně jako dlažbu -přes glazuru obkladačky či dlažby se NIC do zdiva nedostane a přes kvalitní zaspárování je to 0,00prd.Možmá by za dlouho dobu nějaká voda do zdiva dostala přes spárovačku ale opravdu jen a pouze při dlouhodobém působení-na podlaze či na obložené stěně by stála voda alespoň 24 hodin-ale kdo ví jestli by to pak sousedi vůbec poznali!

doplněno 18.09.16 20:41:

Andělíčku-ono je něco jiného bazén a něco jiného obložení sprchového koutu či okolo vany. V prvním případě je to jak píšu výše-TRVALÉ působení vody + tlak vody!Kdežto sprcháč,obložení zdi okolo vany atd-tm voda jen stéká a bez nějakého tlaku,takže prosáknutí = 0,0prd!

Datum: 18.09.16 19:51

Já bych tak optimistický nebyl. Přes spárovačku to docela valí...

Kamarád si udělal maličký bazén na zahradě a hydroizolaci odfláknul. Bazén napustil a když přišel druhý den, tak si myslel, že mu ho někdo vypustil. *smich*

Omyl ,uniklo mu to přes spárovačku.

Od: jester
Datum: 18.09.16 18:24

Doporučuje se hlavně ve sprchovém koutu do1.5m výšky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.