Domácí vodárna

Od: Datum: 16.09.16 10:20 odpovědí: 2 změna: 16.09.16 21:56

Dobrý den,

mám otázku která směřuje k domácím vodárnám s tlakovou nádobou.

Poslední dobou se mi zdá, že čerpadlo se spouští ve studni mnohem častěji než dříve - u spláchnutí WC jsou to cca 3 zapnutí čerpadla ve studni. tlaková nádoba má cca80 litrů a měla by být natlakována na 1,5 baru, není takto časté zapnutí čerpadla známkou poklesu tlaku? v měch který je v nádobě?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.09.16 10:24

Dobrý den, ano nižší tlak vzduchu v nádobě způsobuje častější spínaní. Tlak vzduchu by měl být o zhruba 0,2 baru nižší než spodní hranice tlaku vody, obvykle mezi 2 a 3,5 baru (0,2-0,35 Mpa).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lada®
Datum: 16.09.16 21:56

Zdravím. Možná příčina může být i malý objem vzduchu nad hladinou vody v tlakovém zásobníku. Pokud je vybaven stavoznakem, mrkněte na něj, o kolik se zvýší hladina na jedno zapnutí, či kolik vody se tím načerpá. Lze to změřit např. počtem naplněných kýblů od okamžiku vypnutí čerpadla až po opětovné jeho zapnutí. Závada bývá i v děravé membráně tlak. nádoby nebo u některých typů v přisávání vzduchu.Další možnost je špatně nastavený tlakový spínač. Nvíc se mi zdá tlak 1,5atm. poněkud nízký. Doma jsme provozovali vodárnu na cca 2,0 - 2,2atm.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.