Myčka nádobí - kape voda

Od: Datum: 15.09.16 16:54 odpovědí: 3 změna: 15.09.16 21:10

Dobrý den. Při používání myčky asi po 3 spuštění se pod myčkou objeví voda, myčka to signalizuje. Po odmontování bočního krytu je vidět jak při provozu vykapává voda z jakési hadičky. Hadička je vyvedena do malé vaničky, z ní se má asi odpařovat. Vytéká asi víc vody, než se stačí odpařit, každé 3 sekunky kapka. Voda přetéká z vaničky pod myčku přepadem. Odkud vede hadička? Proč to kape tak hodně, co to znamená? Jak to opravit? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.09.16 17:19
avatar

Mohl zazlobit spínač výšky hladiny nebo ventil dopouštění vody. V té nádobce je havarijní spinač (na plováku), vyzkoušejte ji vylít, myčku vyčistit, většinou to pomůže. Vylévá se tak, že se myčka vytáhne mimo linku a naklopíte ji na sebe.


doplněno 15.09.16 22:55:

Vyčistěním myčky jsem nemyslel, její interiér ale právě to místo odkud kape voda. Příčinou bude nejspíš vodní kámen, který zanesl ventil napouštění vody nebo čidlo, které hlídá její množství. Může to ale být i problém gelového změkčovače, pokud je ztvrdlý, zvýší se tlak a praskne nebo se vytlačí hadička. V obou případech voda přitéká (prokapává) a přepadem se dostane do té nádoby. Podle toho jak se ptáte usuzuji, že budete muset kontaktovat servis, opravit to jde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aza
Datum: 15.09.16 20:34

Dobrý den. Děkuji za Vaši radu. Nevite odkud vede ta hadíčka, z které vykapává ta voda? Píšete myčku vyčistit, to nepomáhá. Když ji dole vysuším, problém se opakuje, protože voda znovu nakape. Pár kapek by asi nevadilo, to by vyschlo. Ale kape to hodně. Co s tím?


doplněno 15.09.16 23:12:

Tak pokud dobře chápu: Po zapnutí myčky se začne plnit vodou. Když je vody dost, sepne čidlo a ventil uzavře přívod vody. Pokud čidlo nesepne nebo sepne pozdě, myčka se přeplní a voda začne vytékat ven. Pokud čidlo sepne, ale napouštěcí ventil neuzavře, ale stále trochu propouští, myčka se přeplní a voda začne vytékat. Je to tak?

Datum: 15.09.16 21:10
avatar

No jo, opravdu těžko říci, odkud kam vede jakási hadička. Křišťálovou kouli mám bohužel rozbitou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.