Zateplení domu versus černá stavba souseda

Od: Datum: 15.09.16 16:33 odpovědí: 3 změna: 15.09.16 22:10

Dobrý den,
s manželem provádíme rekonstrukci rodinného domu.Zrovna zateplujeme a vyskytl se problém se sousedem..Naším domem končí hranice našeho domu.Soused si bez jakéhokoliv souhlasu postavil černou stavbu,která je přistavena na našem domě.Zateplit nám povolil,ale kolem jeho stavby,odmítá ji zbourat..Ani přes veškerou domluvu ji nehodlá shodit ani s tím,že bychom mu ji potom pomohli znovu postavit..Jak máme tuhle situaci vyřešit? Děkuji za odpověd, přeji hezký den


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.09.16 17:25
avatar

Aby byly tepelné ztráty co nejnižší,není potřeba hned přístavbu bourat,Pokud není prostor vytápěn,lze zevnitř vytvořit tepelnou izolaci.Ještě se ušetří na povrchových úpravách.Jde jen o dohodu se sousedem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 15.09.16 20:20

Dobrý večer

Jak výše řečeno (jabraka) jen bych doplnil, že vlastně ta přístavba může být i výhodou protože byť nevytápěná za izolací by byl ještě vzduch uzavřený tou přístavbou tam bude i bez vytápění vždy tepleji než venku. Lze-li se tedy se sousedem rozumně domluvit pracoval bych asi tímto směrem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 15.09.16 22:10

V době přístavby jste sousedovi museli dát alespoň ústní souhlas. Není možné, aby bez vašeho souhlasu se někdo přilepil na váš dům a vy o tom nevěděli.

Nyní asi bude vaše zateplení přesahovat na sousedův pozemek. Píšete, že dům stojí na hranici pozemku. Do teď jste si navzájem vyšli vstříc a nezbývá než další dohoda se sousedem. Pokud chcete nepřítele za souseda, běžte jej prásknout za černou stavbu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.