Domácí kino kabel

Od: Datum: 15.09.16 11:30 odpovědí: 5 změna: 15.09.16 18:19

Dobrý den ,

již vlastním domácí kino a chci se zeptat na připojení zadních reproduktorů bohužel kabel mám jen jeden a druhý musím koupit můžete mi doporučit jaký staí obyčejná dvojlinka 2x1mm na těch ostatních je psané 300V a 22AWG ale nevím zda to k něčemu je.Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.09.16 11:33

Dobrý den, u reproduktorových kabelů je důležité dodržet správnou polaritu, tedy + a -

V běžné elektře kupte reproduktorovou dvojlinku. Výhoda je, že má žíly barevně odlišené (jedna je obvykle s červeným pruhem).

Ohodnoceno: 1x

Od: ben®
Datum: 15.09.16 11:37

Dobrý den, pokud myslíte kabel bez konektorů (metráž), tak si kupte reproduktorovou dvoulinku.

A kupte si silnější (např. 2 x 4 mm2 nebo jen 2 x 2,5 mm2). Zdravím!

http://www.dexon.cz/katalog/k…torova-dvoulinka-2x4-mm2.html

doplněno 15.09.16 17:39:

Mám reproduktorovou dvoulinku 2 x 4 mm2 a není to žádný silný kabel, jak by se mohlo zdát, resp.

pro lepšího "hifíka" je to dnes už zcela normální použití. Tazatel si může pořídit i tu s menším průřezem, ale možná je to škoda.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.09.16 13:29

Doplňuji nicka bena : Na tu s průřezem vodiče 4 mm2 můžete připojit i automatickou pračku*smich*

Ohodnoceno: 0x

Od: xyz
Datum: 15.09.16 15:56

No s 4mm2 může připojit ještě rychlovarku... ale nesmí zapomenout zvýšit kapacitu jističe. *hi*

Datum: 15.09.16 18:19

Jak veliký se domníváte, že Vám v té dvoulince teče proud?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.