Statika a položkový rozpočet

Od: Datum: 14.09.16 20:20 odpovědí: 5 změna: 16.09.16 22:49

Chtěl bych se zeptat na to, kolik asi může stát statika domu k projektové dokumentaci a jestli musí být potřebná k vyřízení stavební ohlášky (RD do 150m2)? Mám již projekt, ale čekám na statiku, až mi to projektant dovyřídí, jen nevím kolik to asi bude stát. Myslel jsem, že statika bude součásti stavební části projektu?

Dale mi projektant provedl položkový rozpočet, ač jsme mu 4x tvrdil, že to nechci, prý 4 tisíce a nechal ho někde udělat, na co bych ho mohl potřebovat, když zřejmě v bance pro hypo uvěr nezažádám?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.09.16 20:27
U běžného RD žádná "velká" statika rozhodně není (pokud vůbec nějaká).Jak jste byl nebo nebyl s projektantem domluven a co mělo být součástí dodávky a ceny projektu nevíme.
Položkový rozpočet za 4tis je skoro zadarmo.Pokud stavbu budete řešit subdodavatelsky, nebo na klíč, potom se rozpočet samozřejmě hodí a může Vám ušetřit daleko více než stálo jeho vypracování.
Ohodnoceno: 0x

Od: stavittel
Datum: 14.09.16 21:05

Součástí projektu bylo:

PBŘ 1,5 tis.

Stavební část 23tis. (tady se mi zdá, že je to moc! projekt realizační)

Projekt vody, kanalyzace 3,0tis.

PENB 4,0tis. Zatim jsem platil tedy 31,5tis a pan projektant si domyslel, že sem říkal, že chci položkový rozpočet, což jsem řekl, že ne, a tak se tu ptám jestli ho případně jinak využiju, stavbu budu provádět svépomocí z vl. zdrojů, maxmálně nějakou malou hypo a proto bych ten rozpočet asi měl vzít, i když jsem to neměl v plánu.

Pak mluvil o statice a, že ještě neví kolik to bude stát, prostě udelat staticky vypočet , ale nevím jestli to vubec stavební urad bude potrebovat?

Datum: 14.09.16 21:25
Ty ceny jsou reálné a nijak nadsazené nejsou.Co bude obsahem statiky na běžný RD nevím.Na takto malé objekty se statika zpravidla nedělá.Ale neznám detaily stavby.

Od: paw®
Datum: 14.09.16 22:08
Za 31.5 mate projekt smoro zadarmo.klidne taky muzete mit za 60 a ani nemrknete. Statika byt nutna muze, neznam vas dum. Ale pokud mate treb nekde 5m okno, muze byt treba spocitat preklady.

Od: stavittel
Datum: 16.09.16 22:49
Domek jen prizemni 9x9m bez reseneho podkrovi, strecha sedlova, na pudu schudky, tak snad tu statiku nebudu platit zbytecne.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.