Oprava velké díry ve zdi

Od: Datum: 14.09.16 09:18 odpovědí: 5 změna: 14.09.16 12:37

Zdravím všechny,

trochu jako slepý k houslím jsem přišel k vlastnictví půlky rodinného baráku. No ten není úplně v nejlepší kondici a najdou se zde občas opravdu chuťovky (předchozí majitel byl tak trochu hovado) a jeda taková na mě čeká v garáži. Je tam docela solidní díra ve zdi. Jakožto absolvent gymnázia, ještě k tomu pocházející z bytovky nemam o takovejhle věcech moc přehled *smich* (můj rekrod je zasádrování díry po hmždince :-D). Našel by se tu někdo kdo ví co s tím a byl by mi to ochoten po lopatě vysvětlit? :DSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: krtek*
Datum: 14.09.16 09:37

postup je stejný jako u sádrování po hmoždince...vymést prach, navlhčit kolem a vevnitř..a buď teda zaplácat stavební sádrou nebo hrubou omítkou a poté štuk

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.16 11:00
avatar

http://www.poradte.cz/domacno…vit-hlubokou-diru-ve-zdi.html

Já bych tu velikou díru mezi cihlami zacpala kousky cihel nebo kamení spolu se sádrou. To celé až pod omítkou. Nechala bych to celé zaschnout, aby to pak hluboko nepopraskalo. Až to zaschne, pak bych to namočila štětkou a zatáhla sádrou. Tu sádru možná ve dvou vrstvách.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dylin
Datum: 14.09.16 11:09

Tohle bych tipl na díru po dřevěném špalíku, který dřív sloužil namísto hmoždinek. Postup opravy, jak radí jiní poradci (sádra). Eventuelně dražší, ale bytelnější varianta - rychlocement v kyblíku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.16 11:24
avatar
Dejte rozměry díry.pkd ke větší,použít maltu.na malinkou do cca 5cm pak sádru.do malty kusy cihly.
doplněno 14.09.16 16:55:

Teď na PC je vidět že to není DÍRA ale DÍRKA.někdy takopvé prkotiny zafouknu pěnou,po zatvrdnutí oříznu a přejedu štukem.K obojím pracuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.16 12:37
avatar

Já opravuji takové díry obvykle kouskem polystyrenu,který ořežu nožem na patřičný tvar a vlepím akrylovým tmelem do otvoru.6e se otvor nejprve zbaví prachu a nedržících částí,rozumí se samo sebou.Zbytek do roviny stěny zarovnám stavebním lepidlem.Vše nechám zatvrdnout a nakonec širokým hladítkem do ztrcena zarovnám finální stěrkou.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.