Jaký nátěr proti škůdcům u starých trámů?

Od: Datum: 13.09.16 23:43 odpovědí: 6 změna: 14.09.16 12:30
avatar

Chystáme se rekonstruovat střechu domu ze 30. let. Trámy budou zůstávat původní. Některé části jsou samozřejmě napadené škůdci. Míníme trámy očistit, případně obrousit a natřít řádně nějakou impregnací. Se kterou máte nejlepší zkušenosti? Slyšel jsem i o impregnaci pomocí domácích nátěrů, ale žádné návody nemám. Poradíte? Předem díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.09.16 00:34

Na roubence jsme měli v podkrovním pokoji v trámech červotoče. V noci bylo dobře slyšet, jak chroupal dřevo. Pak jsme trámy obrousili a natřeli normálním syntetickým lakem na dřevo. Chroupání ustalo a již několik let je klid.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 14.09.16 05:10
Naprosto zbytecne. Vydrzelo to do ted, vydrzi to i nadale. Napadeni skudci je z nekolika duvodu a impregnace nema na to vliv, leda to o par let oddali. Pokud zustaly na tramech zbytky kury, tak se do toho cervik dal a pak taky kdyz je dostatecne v krpvu vlhko, neteklo trosku strechou? Ale jsou to vase penize, dejte treba bochemit a hlavne dbejte na dobu jeho obnovovani.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: veronica
Datum: 14.09.16 06:15

Používá se Borax v kombinaci s modrou skalicí. Roztok boraxu se musí před přidáním roztoku skalice okyselit (kys. citronová nebo ocet), aby se nesrazila. Bór není jedovatý, ale hmyzákům likviduje chitin, což je jejich kostra a u larev hlavně kusadla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.16 12:06
avatar

A nevíte, jaký je postup výroby této směsi? A kolik toho udělat na relativně malou střechu 110 m2? Moc díky.

Datum: 14.09.16 12:21

Nic bych nevyráběl, ale koupil za pár stovek Bochemit, Lignofix nebo Deron. Každý má vedle preventivního nátěru i verzi pro napadené dřevo, ale konkrétní názvy výrobků si nepamatuju.

Nevím, jestli to 100% funguje, ale když to bude odkryté, tak bych do toho šel a natřel to. Teda pokud tam není podstřešní folie, protože všechny tyto látky při kontaktu s folií způsobí, že folie ztratí svoji funkčnost (zkoušel jsem to na kusu folie).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.16 12:30
avatar

No na sřeše je nyní pálená taška a bude se dávat falcovaný hliník, takže trámy se ošetří sajrajtem a následně se asi natáhne folie, pak latě, desky, "ipa" či térový papír a hliník.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.