Řadovka- Má každý dům svoji štítovou stěnu+tl

Od: Datum: 13.09.16 20:31 odpovědí: 11 změna: 15.09.16 19:17

Přemýšlím o koupi řadovky (koncový/rohový dům ), někdy na začátku 70 let budovaný.

Jednou z věcí která mě ale odrazuje je že dům (soudím jen podle fotek, makléř to neví) každá řadovka sdílí štítné nosné zdi se sousední řadovkou, tzn. každá nemá svou vlastní zed ale zeď sdílí... a já se samozřejmě bojím hluku když je tam jen jedna stěna...
Soudě podle fotek a tlouštky dělících zdí, podle mě opravdu řadovky zed mezi sebou sdílí (namísto aby každá měla svou vlastní). Mám 3 dotazy:

1) Podle fotek (níže), taky vám přijde že stítové zdi sdílí? (jen 1 namísto 2)?
2) Nemá někdo zkušenost s takovým typem řadovky a jak moc jdou slyšet ("normální") sousedé přes zed?
3) Podle fotky to na mě navíc působí že nosné zdi snad nemají ani tech 45 cm (soudím podle "dělících") zdí vedle garáží/vrat) ale jen 30 cm (nebo něco málo nad)...? Co myslíte? (do fotek jsem to zaznačil červeně)

Fotky: (kliknete na obrazek pro zvetseni, obrazek taky pokracuje hodne dolů)

https://postimg.org/image/4wfh4vb3j/

Odkaz na řadovky na panorama mapy.cz

https://mapy.cz/zakladni?x=16…ch=-0.110&source=muni&id=5620
Díky moc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.09.16 20:53

Ano. Tenkrát se to tak stavělo. Bohužel je slyšet vše, jako od souseda v paneláku.

Technicky řešit lze vyšší frekvence předstěnou. Bohužel nízké se šíří konstrukcí a tedy i podlahou a tam je to už defakto neřešitelné.

Pokud je to za dobré peníze, proč ne.

doplněno 13.09.16 21:08:

Takže jsem se podíval na inzerát a cena je 1,6mil. + odměna realitce 50tis + možná daň z nabytí nemovité věci.

Dle fotek je potřeba kompletně předělat elektroinstalaci, topení. V inzerátu je napsané, že je po rekonstrukci. Možná tak před 30ti lety. Takový objekt vytápět plynem poleze dost do peněz. Takže buď přejít na levnější zdroj a nebo snížit energetickou ztrátu.

Kdyby takový barák stál třeba u nás Českých Budějovicích, tak je to za ty prachy super kup. V Čejči to nedokáži už posoudit.

doplněno 14.09.16 21:02:

Já jsem z baráku zvyklý na skoro absolutní klid a ticho. Občas když u někoho přespím v paneláku, tak z toho "hluku" nemohu usnout. Prostě jsou slyšet různé slyšitelné ruchy.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.09.16 20:37
Bohužel je slyšet vše, jako od souseda v paneláku.Nevím kde jste na tp púřišel ale o sousedů téměř nic neslyším-teda púokud nᚠmladý soused nemá mejdan-a v bytovce jsem taky nějaký pátek bydlel a taky si nemoho stěžovat a to byla bytopvka stavěná v letech 1972-1974 a panelák dle kolaudace se dokončil 1969 .Bez použití dnešní aku cihel nebo příček se zvukovou izolací!
doplněno 14.09.16 20:54:

Stonek-z betonu jistě ne.Je to klasik stavba z tehdy běžných materiálů (CP ,CDM nebo po domácku dělané škvárobetonové tvárnice,Týnky nebp dřevotvárnice tuším název Izostone ) což litý beton nebyl (tehdy moooc drahé) a prafabrikáty? Taky ne -leda z ukradených (či pokoutně získaných) panelů na stavbu paneláků (taky jsem takový viděl!)

Taztel -vůbec bych se nebál a šel do toho.

Jen tak pro formu-nyní rekonstruujem školu-skladba stropu do spodu-štuk-omítka na palach,podbití-prkna cca2,5 cm na hrnolu asi 15x2O,podlaha odshora-nějaké staré dřevotřískové desky (obdoba nynějších OSB),fošínky 3,5 cm na polštářích cca10cm, zasyp, zaklop-fošny 3,5m to je na hranolech 20x30cm (přibližně.S tím že hranoly podhlůedu a podlahy jsou vedle sebe ale nespojené.A proč toto píši- pže v paneláku kde bydlím není slyšet sousedy nade mnou ,by jen chodit,kdežto na tomto stropě ,co jsme popsal byl slyšet (je z 50% rozebrán) každý krok-pardox že? Sám bych tomuto tvrzení nevěřil!

Datum: 13.09.16 21:23

Zá se mi, podle síly zdi, že by to mohlo být stavěné z betonových prefabrikátů - panelů a rozhdně to vypadá na sdílení.

Datum: 13.09.16 22:19

Takové řadovky se stavěly i za ,,vrcholného´´ socíku koncem 80. let. Švagr v takové bydlí, stavěl jsem ji i já. Pokud jde skutečné o 70. léta, nevylučoval bych zdi z 30 cm dutinkových cihel,

Ke zkušenostem - přes tu zeď skutečně moc slyšet není, rozhodně nic zásadně rušivého. Určitě nemyslím, že by bylo nutné řešit nějaké extra odhlučnění.

Jinak - já i s rodinou žijeme ve dvojdomku, původně z roku 1927, byly to dělnické domečky, se sousedy máme sdílenou zeď z 30 cm plných cihel. Přes tu je slyšet i třeba kašlání, hlasitější hovor a pod. Ale žijeme tak už přes 20 let a není s tím problém.

Pokud jsem to pochopil, Vám jde o řadovku v Čejči - to je naprosto nejkásnější kout republiky, myslím, že neprohloupíte.

Od: whatever
Datum: 14.09.16 08:30

Tak to ten vás dům z plných pálených cihel, tloustka 30 cm z roku 1927 musí být nějak špatně postavený, min. ta dělící zed když to jde slyšet až tak moc ne? Plná cihla by měla snad lépe izolovat?

Jinak nevěděl jsem že dutinkové cihly 30 cm ( http://www.azstavba.cz/img-ik…/velke/foto-4c78890170b7b.jpg )

se používaly už v 70 letech...?

Datum: 14.09.16 15:25

Ten nᚠbarák byl skutečně nevalně postaven, proto jsme provedli rekonstrukci tím způsobem, že jsme jej rozebrali až k základům, základy sanovali a půdorysně rozšířili, barák jsme znovu postavili z tvárnic+ vrstva polyše + přizdívka právě z těch plných cihel. Tedy zdi mají sílu 60cm, tepelně je to docela dobré. Z původního baráku zůstala jen ona sdílená zeď, jelikož by soused pravděpodobně nesouhlasil s tím, že bude mít barák z jedné strany otevřený... *smich*

Ty dutinkové cihly, co jste dal odkaz, ty skutečně neexistovaly. Byly však vážanské cihly -bloky, ty byly vysoké 15 cm, vnitřek vypadal podobně, ale nemělo to ty zámky po stranách. Stavěly se z toho mj tzv. šumperáky - což byl i případ domu mých rodičů.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.09.16 20:43

Teda nevím ale ten Vᚠnázev "dutinková cihla" jsem ještě neslyšel! To co jste dal do odkazu je normální blok Heluz nebo Porotherm P+D...30cm.Jinak třeba v JČK se používali obdobné bloky zvané dle cihelny TÝNKY (Týn n/Vltavou) již nekdy od konce 60!

Datum: 15.09.16 10:05

Ale jistě že se používaly dutinkové cihly zvané duáry už v 70 letech. Je to cihla o rozměru 30x15x7,5 cm.Prostě klasická cihla která má po celé délce 2 otvory

doplněno 15.09.16 10:24:

Ano,diesel má pravdu. A taky se používaly cihly zvané Vošinky které byly děrované jako cedník o roměru 30x15x7,5cm

Datum: 15.09.16 08:50

Ještě mě napadá... když jsem byl ve sklepě, tak jsem viděl že zadní strana min. ve sklepě je skutečně z normálních cihel (vnitřní omítka tam byla slabá nebo spadlá na jednom místě ve sklepě)... takže když to bylo na jednom místě, myslím že přece jen celý dům bude z cihel a ne z nějakých betnových prefabrikátů jak tu někdo píše...? (ted záleží jaká je ta tloustka a jak to zvukově izoluje)

Datum: 15.09.16 09:18

A ještě:

Baba z realiky mi říkala že tam nejsou trámové stropy ale prý železobetonové stropy...

Chci se zeptat jednak: Je to možné? To už se dělalo tenkrát? Já myslel že 1970 bylo vše ještě trámové stropy?

A zadruhé- železobetonové stropy (nebo něco takového, už nevím přesně co říkala ale byl tam beton a železo) jsou lepší než trámové/palachové?

Datum: 15.09.16 19:17

Ale prdlajs trámové - v 70. letech se nejvíc používaly hurdisky, často taky MIAKO - to byly keramické tvarovky do keramických nosníků s ocelovou výztuží. Používaly se taky železobetonové panely a pod

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.