Dotaz( hluk- zahradkářská kolonie)

Od: Datum: 13.09.16 12:51 odpovědí: 13 změna: 13.09.16 22:11

Zdravím máme takovou menší zahrádku kde je více zahrádek vedle sebe a sekal jsem tam asi hodinu a půl trávu strunovou sekačkou a ten kdo má strunovou sekačku tak ví jaký je to hluk že to není tak strašné a že se to dá jednou za měsíc vydržet tu hodinku ale myslím si že to nedělá takový hluk. Pak po sekání za mnou přišli sousedi ke plotu hned co jsou vedle a začli nadávat na ten hluk té sekačky ale nevím jaký máte vy názor? jestli na to existuje nějaká vyhláška ohledně hluku jestli je předepsaná síla zvuku? ale to bylo ještě k tomu pondělí odpoledne a pokud vím tak se nepracuje pouze v neděli a nemá se dělat kraval. Bohužel žádné vyhlášky jsem na netu nenašel tak jsem se obrátil na tuhle stránku ale podle mě to asi nebudou normální sousedi *smich* taky se strhla menší hádka. Tak by mě zajimal váš názor. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jinx®
Datum: 13.09.16 13:11
avatar

Všetko na svete sa dá vysvetliť,ale bohužiaľ nie každému. Sú ľudia ktorým nevyhoviete akokoľvek by ste chceli,Možno keby ste pokosili aj im tak sú ticho.Pochopil by som ak by tam mali spiace dieťa v kočíku.Ak sú normálni,bude sa dať s nimi dohodnúť.Ak to neobmedzujú ani stanovy platiace pre tú Vašu záhradkársku osadu,čo myslím že asi nie, tak sa vyhýbať stretnutiam s nimi.Asi sú ...áno a presne tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 13.09.16 13:24

Ani se jim nedivím, protože to se opravdu nedá poslouchat a k tomu jednu a půl hodiny. Kosa, srp to jsou věci, který už se vytrácí a tak se z pohodlnosti udělá rachot, že není v blizkosti slyšet vlastního slova a je hotovo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 13.09.16 13:17

Tek - ano, nemáte normální sousedy. Vlastně máte, lidi jsou schopni si stěžovat od počaí po prezidenta. Měření hluku je možno objednat u firmy, ale vy nemáte důvod, sekejte si třeba 2 x za den. Strunovka tyto normy nepřekročí.Jje na sousedech, aby vám dokázali, že překračujete normy hluku.

Nebo navrhněte sousedovi, aby vám jednou za měsíc potichu POSEKAL TRÁVU*smich*, že se rád přiučíte (mimo ruční kosy a srpu).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.16 13:45

Pořiďte si na zahrádku párek ovcí a uvidíte že sousedi budou ještě rádi 1x měsíc za křovinořez :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jindr
Datum: 13.09.16 13:52

Skutečně to nejsou normální sousedi. Žádná vyhláška na strunkovou sekačku v pondělí odpoledne neexistuje. Vaši sousedi jsou úplně mimo mísu, když si v zahrádkářské kolonii stěžují na zvuk sekačky, ještě navíc v pondělí odpoledne. Ani s tím, že se nepracuje v neděli to není tak horké a nedá se úplně souhlasit. Někde taková vyhláška platí, někde ne, případ od případu. Pokud to u vás platí, tak si dejte v neděli klid. Pokud takovou vyhlášku nemáte, klidně si řezejte motorovkou dříví v neděli v poledne. O sekání ve všední den bych se s takovými sousedy vůbec ani nebavil, to je mimo veškerou diskuzi. Vaši sousedi, pokud chtěli klid, tak si měli koupit chalupu na samotě u lesa, a ne zahrádku v zahrádkářské kolonii. Jste absolutně v právu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.16 14:30
avatar
Nebude to zase tak černobílé, jak píše jindr
... Pokud takovou vyhlášku nemáte, klidně si řezejte motorovkou dříví v neděli v poledne. ...
.
§ 1012 Obč. zákoníku
Vlastník má právo se svým vlastnictvím v mezích právního řádu libovolně nakládat a jiné osoby z toho vyloučit.
Vlastníku se zakazuje nad míru přiměřenou poměrům závažně rušit práva jiných osob, jakož i vykonávat takové činy, jejichž hlavním účelem je jiné osoby obtěžovat nebo poškodit.
§ 1013
(1) Vlastník se zdrží všeho, co působí, že odpad, voda, kouř, prach, plyn, pach, světlo, stín, hluk, otřesy a jiné podobné účinky (imise) vnikají na pozemek jiného vlastníka (souseda) v míře nepřiměřené místním poměrům a podstatně omezují obvyklé užívání pozemku; to platí i o vnikání zvířat. Zakazuje se přímo přivádět imise na pozemek jiného vlastníka bez ohledu na míru takových vlivů a na stupeň obtěžování souseda, ledaže se to opírá o zvláštní právní důvod.
.
Nad míru přiměřenou...
Tolikrát omílané... Přiměřené většinou bývá kosit v čase, kdy to neruší jiné, teda ne v čase nočního klidu, taktéž nedělního odpočinku a pod.
Kosit, řezat dříví,(dělat nepřiměřený hluk a pod.) v neděli považuje většina lidí za hulvátství. Mají právo na nerušené obvyklé užívání pozemku. Obvykle v neděli na oběd normální člověk obědvá, v klidu a kruhu rodiny.
doplněno 13.09.16 15:03: Chybělo tam pár slov o tom, že jste sousedům vysvětlil, že jste na otočku a že nechcete prudit a dělat si nepřátele.
Jinak už Vás zřejmě moc nechválí ...
doplněno 13.09.16 19:19: Fatální je Vaše nepochopení §§ Občanského zákoníku.
Dále i Vaše bezohlednost a umíněnost.
VY zdá se prostě neumíte a nemíníte ustoupit nebo se dohodnout.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: jindr
Datum: 13.09.16 14:47

Přesně tuhlu větu jsem hodně zvažoval, jestli jí mám psát nebo ne, že se toho určitě někdo chytne, že to bude moc provokovat. U nás totiž taková vyhláška neplatí, čili pokud přijedu na chalupu z časových důvodů jen na otočku na neděli, tak jednou za čas sekám trávu a řežu motorovkou prostě i v neděli přes poledne, jelikož hlavně když se brzo stmívá, by to byla fatální časová ztráta. Pokud tam jsou sousedi, tak vědí, že když nebudou prudit, neudělají si zbytečně nepřítele, jelikož vědí, že min. měsíc, někdy déle, tam nic sekat ani řezat nebudu.


doplněno 13.09.16 16:04:

No to je fatální omyl pane hejkale, když já sekám a přijde na mě soused, že mu to vadí, i když vyhláška o nedělním klidu "zbraní" není stanovena, tak neprudím sekáním já jeho, ale prudí svojí stížností on mě, a on si dělá nepřítele. Každému když můžu, tak na chalupě pomůžu, pokud potřebuje, ale každý stěžovatel má u mě útrum a v životě už pro něj nehnu prstem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mire
Datum: 13.09.16 22:11

Ve všední den bych sekání nijak neřešil, prostě bych to posekal a hotovo. Možná je ale vaše sekačka hlučnější než jiné a sousedy to vytáčí. Mám něco podobného okolí, sousedovi umřela stará sekačka a tak novou koupil v akci kdesi v obchoďáku. A ta je fakt výživná, rámus je opravdu agresivní. Ale tenhle soused má rozum a neseká v neděli

to: jindr - opravdu si myslíte, že když není vyhláška se zákazem hluku v neděli, tak že je dovoleno vše? A co takhle obyčejná lidská slušnost, alespoň jeden den v týdnu se navzájem neobtěžovat hlukem.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.09.16 16:07
avatar

Kdy sekají trávu sousedé? Zeptejte se, která doba je nejvhodnější.;) Mít dobré sousedy, to je nutnost. Pro tohle je potřeba udělat co nejvíce. A v klidu!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.16 16:52

Zkuste se s nimi domluvit na nějakém čase, ovšem dnes, kdy je spousta lidí na zahrádkách celé léto, to bude docela fuška. Pokud chtějí sousedé klid, tak budou muset umřít. Vždy si vzpomenu na známého, který si koupil výhodně chatu, že tam bude v důchodě jezdit relaxovat. No, dnes má tu chatu asi 5 let, v důchodě stále ještě není a za tu dobu už 3 chaty v okolí byly přeměněny na celoroční bydlení a nedaleko se začíná stavět a hlavní příjezdová cesta vede kolem něho. Je po klidu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.16 17:04
avatar

Haha. *smich* Strhla se menší hádka. Teď mi popište, jak podle vás vypadá větší hádka. Já bych řekl, že váš problém je v konfrontačním jednání. Taky byste mohl vědět, že jak se do lesa zavolá, tak se z lesa ozve.

Na vašem místě bych jim nalil ruma, řekl promiňte, měsíc budete mít pokoj a měl bych pokoj taky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.16 20:20
avatar

Já bych řekl, že zahrádkářská kolonir by primárně měla být zahrádkářskou kolonií. Kde se pleje, seká, prořezává, prostě dělá vše, co souvisí se zahradkařením. Jakékoliv další využití,n tedy relax, odpočinek, dokonce snad ticho, je až druhotné využití. A z toho bych vycházel při hádce s nepřizpůsobivými sousedy. Sekání trávy na zahrádce je naprosto normální činnost. To, že si někdo dělá ze zahrádky rekreaci, je nenormální, byť stále víc vyžadovaný stav.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.09.16 20:30
avatar

Vidim to jako vy ,alias,ze vasi sousedi jsou magori.Nam vedle sousedi sekaji snad porad a ani ve snu by me nenapadlo to resit, protoze to je normalni jejich pravo a nesekaji kazdy den.Jeden ze sousedu o generaci starsi nez ja s manzelem sice seka snad co tyden a uz se nas i ptal zda nam to neva.Jasne,ze neva... To same plati i pro zahradkarskou kolonii.Moje mamca ma zahradku mimo bydleni kam taky casto chodim a pro me za me at si tam kazdej seka jak chce.Vse je o lidech..

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.