Jaký tmel na OSB deseky

Od: Datum: 13.09.16 14:01 odpovědí: 5 změna: 14.09.16 08:06

V podkroví rodinného domku jsou na sešiknených stěnách sádrokartony. Teď jsem si za pomoci kamaráda svépomocí udělal přepažení na dvě místnosti z OSB desek. Chtěl bych OSB desky nechat aby jejich povrch byl vidět.

1) jaký tmel použít na spáru mezi OSB deskami a sádrokartonem v tom sešikmení?

2) jaký použít tmel na spáry mezi deskami? Nejlépe asi bezbarvý, nebo v nějakém odstínu světlého dřeva.

3) jaký použít lak na tyto desky? . Nechci mít takový příliš lesklý, spíše bych preferoval aby povrch OSB desek byl matný, nebo jako již trochu opotřebovaný.

4) pokud bych OSB desky z nichž je i podlaha chtěl ponechat jako fonální vrstvu podlahy a nezakrývat je polvoučkou tak jaký lak na podlahu.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: krtek*
Datum: 13.09.16 15:22

Mezi OSB a SDK ...akrylový tmel bílý...nic lepšího nevymyslíte..Je mi po tom asi nic...ale proč jste ty příčky neudělal taky z SDK?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 13.09.16 15:31

Na podlahu epoxydový lak matný (transparentní ). Na stěny rovněž. Spáry tmelem na dřevo v barvě desek. Mezi stropem a stěnanou bych dal vhodnou rohovou lištu. Jsou tam velký mezery, zejména na té šikmé.


doplněno 13.09.16 15:39:

...stropem a stěnami...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.16 15:38
avatar
OSB je pořád jen dřevo takže přebrousit abys z toho nechytal třísky pak namořit lihovým mořidlem na žádoucí odstín a přelakovat matným lakem. Na stěny stačí akryl ale na podlahu bych si za lak připlatil aby se to neošlapalo. Dřív byla nejlepší volba dvousložkový epoxydový lak ale dneska je už možností mnohem víc. Na spáry se prodávají opravné akrylové tmely do lamino podlah. Jsou už probarvené takže zvolíš odstín podle použitého mořidla.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.16 07:17

děkuji všem za odpovědi.

a proč né ze sádrokartonu? tak k tomu jsem měl dva důvody: 1) OSB desky zvládnu zpracovat sám, stačí mít mafl, narozdíl od sádrokartonařiny žádné specielní vybavení ani zkušenosti. 2) na desky přidělám poličky, což by do příčky ze sádrokartonu nešlo. (Desky jsou 22m silné) Kdykoli je budu chtít předělat stačí pouze vyšroubovat vruky a umístit jinam.

Od: krtek*
Datum: 14.09.16 08:06

1) na SDK žádné speciální nářadí krom zahraňováku za 130,- a bitu pro šroubování desek (1ks cca 20,-) nepotřebujete..řežou se odlamovacím nožem nebo ruční pilkou

co se týče těch zkušeností..staví se to stejně jak jste to dělal s tím dřevem..

2) šlo..stačí buď zmenšit rastr svislých profilů nebo opláštit stěnu 2x deskou čímž docílite stejné tloušťky jako u vámi zmiňované osb..SDK je 12,5mm x 2 = 25mm

poličky přiděláte kamkoliv..když ta 1 deska udrží kuch.linku, umyvadlo a další..proč by neudržela poličku.. ;) to jen pro info..

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.