Nejdříve okap, pak střecha?

Od: Datum: 12.09.16 08:06 odpovědí: 6 změna: 12.09.16 13:48

Někde jsem postřehla info, že se nejprve namontují okapy a pak se položí nová střecha. A ještě by mne zajímalo, od jaké délky baráku (okapního žlabu) se už vyplatí vyspádovat žlaby na opačné strany se středem uprostřed. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 12.09.16 09:17
avatar

Tak to by asi chtělo propočet - neřekl bych, že se jedná o důvod "délka okapu", ale o důvod vytíženosti svodů... Pokud má někdo stovkové svody a bungalov o délce strany 15metrů, asi by bylo vhodnější dát svody dva...

Uvedete-li i parametry střechy, porádí jistě přímo odborník - ne jen já, laik a samouk.


doplněno 12.09.16 10:14:

V případě plechové krytiny je postup "nejprve okap" nutný - mám plotny 6m dlouhé a když se přišroubují, už by se tam nedaly dát háky... nicméně se dají jen ty háky, pak krytina, a pak se vloží okap...

Podobný postup bych čekal teba i v případě lepené krytiny.. prostě kde není možnost tašku vysunout nebo vyjmout...

Ta délka vs. spád :) - to je asi dost zásadní info pro montáž ;) a úplně jsem to zazdil ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xyz
Datum: 12.09.16 09:57

O délku okapu samozřejmně jde také... pokud má být spád 1 cm na metr, tak okap by u např. 20m střechy byl na nejnižším konci více než 20 cm níže, než je konec krytiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.16 09:44

Manžel říkal, že záleží na tom, jaká je plocha střechy a podle toho klempíři určí, jestli jsou potřeba svody dva a také záleží na průměru okapů. Co se týče toho dělání okapů a pak teprve pokládání střechy, tak to je fakt něco. Všimla jsem si, že často ti klempíři to jaksi ošulí, třeba síťku, která má být podhrnuta nakonec pod křidlice, tak ji jen přitlučou na poslední lať a křidlice jsou pak vidět zespodu a ta síťka je tam nanic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.16 10:03
avatar

To čtu poprvé že nejprve okapy a pk krytina.Nějaký pátek dělam ve stavebnictví aĺe takový,Vámi popsaný způsob jsem neviděl!Spádování a tím i svody se řeší dle plochy střechy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.16 12:15

Mně to bylo taky divný, když jsem to poprvé viděla, ale je fakt, že teď už to vídám pravidelně, ale stejně mi to přijde ujetý. Když před pár lety dělali sousedi novou střechu, tak jsme fakt padali. Jsou to ňoumové, tak nám přišlo, že z nich dělali voly. Napřed teda udělali ty okapy. pak přijel obří jeřáb a ty křidlice na paletách vyzdvihl do výše a přes elektrické dráty to pokládal na půdu. Mnohem snazší by snad byl ten malý výtah? Jen jsem trnula hrůzou, že to spadne do drátů, když jsem ukazovala fotky známému stavaři, tak jen kroutil hlavou. No a jak pak ty křidlice dávali, tak jim jedna ujela a zkřivila jim okap, tak to mají dodnes. Škoda mluvit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.16 13:48
avatar

Většinou se okapy dávají až nakonec.

Spády se řeší od plochy střechy nikoliv délky baráku.

Odhad, 15 metrů délky 6 metrů krokve jeden svod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.