Rekonstrukce domů/bytů

Od: Datum: 11.09.16 21:01 odpovědí: 7 změna: 12.09.16 22:44
Zdravím,
známý mi říkal, že zná pár, který kupuje domy a byty (převážně RD), poté udělají rekonstrukci apod. a pak ho prodají. Prý se tím živí. Bohužel ani on nevěděl jak dlouho a jestli to "živí" není pouze koníček, kterým si přidělávají. Mě by zajímalo, zda se tím dá dlouhodobě uživit (mít to jako zaměstnání v podstatě). Mám velkou představivost a rekonstrukce mého bytu mě velice bavila, takže bych o tom i docela přemýšlel. Co vy si o tom myslíte?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.16 22:03
avatar

Dá se, je to o informacích, pohotovosti, kontaktech, kapitálu. "Veliká představivost" neni výhodou, když už se rekonstruuje (ne vždy se to vyplatí) tak je to low-cost "reko na oko". Vzhledem k tomu, že se jedná o spekulování, asi nikdo to nemá jako hlavní zdroj příjmu, ale spíš jako doplněk k jiným více či méně rizikovým investicím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.16 22:38
avatar

Je otázka, co si představujete pod pojmem "rekonstrukce domku" a v jakém rozsahu jste si rekonstruoval svůj byt. Skutečná rekonstrukce není jen natření oken a vymalování. A pokud byste to chtěl dělat podle vzoru pořadu "Bydlení je hra", tak pod takovou "sádrokartonovou rekonstrukci" bych se teda já nepodepsal.

Osobně mám zkušenosti s několika rekonstrukcemi bytů v činžovním domě (domek bude o poznání složitější) a řeknu Vám, že bych to jako obživu dělat nechtěl. Návratnost investice při pronájmu (nikoliv prodeji) je cca 4 roky. Po tu dobu nemáte z bytu ani korunu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isakson
Datum: 12.09.16 22:44
Byt se předělával kompletně. Okna, bouralo se, stavěly se nové stěny, kompletně nové podlahy, elektřina a v koupelně se dělala voda i odpad. Všechno víceméně svépomoci a bavilo mě to. Byla to velmi levná koupě a chtěl jsem si dokázat, že jsem schopen něco užitečného udělat. Šel jsem do toho a výsledek se mi líbí.
Datum: 12.09.16 15:44

V Americe je to prý běžné, u nás jsem se s tím nesetkala, ale myslím si, že je to dost organizačně náročné, ale když má člověk štěstí, tak si pěkně vydělá. Před pár lety se nedaleko od nás prodávala velká vila postavená za války a od té doby tam nebylo s ničím hnuté. Napřed za to chtěli přes 5 milionů, nakonec to prodali za 4. Nová majitelka dala umělá okna s jen malou částí otevíratelnou, zateplila 5 cm polystyrenem a teda novou fasádu, vykácela stromy, zlikvidovala plot a asi si myslela, že to pronajme. To se nevyplnilo a teď se vila prodává za 12 milionů a původně za to chtěla 15. Takže jestli to prodá, tak je to slušné zúročení - jo a se střechou se nic nedělalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.16 15:56
avatar

Pokud nová majitelka udělala jen novou fasádu a vyměnila okna, zbývá toho k rekonstrukci ještě docela dost. Další majitel bude muset počítat s tím, že do toho pár miliónů bude muset vrazit, aby to bylo k bydlení. Takže jestli je to skutečně v původním stavu, nikdo to za ty požadované peníze nekoupí a cena půjde rapidně dolů. Možná bude ráda, když trhne aspoň tolik, kolik do toho vrazila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.16 17:19

Jo, cena už jde dolů, teď jsem koukala na reality a už za to chce jen 10 milionů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.16 16:16

Kdysi jsem měl kolegu, který krom normální práce stavěl. Postavil, prodal, koupil další parcelu, postavil další dům a zase prodal. Měl to jako koníčka a prý se to vyplatilo, ale stavěl nové, hned prodával.

Pokud se to s rekonstrukcí přepískne, vznikne něco, jako v následujícím odkazu. "Secesní vila" byla před 20 lety vlhkým jednopatrovým baráčkem na spadnutí, pořizovací cena v řádu statisíců. V zahradě se nedalo pro nálety projít. Potom to někdo koupil na kšeft a narval do toho hezkých pár mega. Už patnáct let je to na prodej, cena klesla z 19 mega na šestnáct a kupec v nedohlednu. Vlhko je tam pořád, auta jezdí kolem jedno za druhým, kdo by to koupil. Tolik k rizikům.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.