Vodní kámen na dně sklenic

Od: Datum: 10.09.16 13:21 odpovědí: 12 změna: 10.09.16 17:35

Zdravím,
všiml jsem si, že na dně sklenic zůstávají mapy po vodním kameni. Má domácnost není jediné místo, kde se to děje. Toho stejného jsem si všimnul i v práci.

Ocet, jak se obvykle uvádí, moc nezabral a drhnutí pískem na nádobí sice zabírá, ale musel bych 1 sklenici vlastními rukami drhnout tak 2 hodiny.

Existují nějaké chemické přípravky, které odstraňují vodní kámen ze smaltu, dřezu apod., ale to se mi moc na nádobí použít nechce.
Víte někdo, jak se zbavit vodního kamene ze dna sklenic?
​Díky.
P.O.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.16 13:33

já to dělám normálně houbou a jarem.

Namočíte sklenici, cvrknete trochu jaru, vezmete tu drsnější houbičku co se používá na pekáče, trochu přitlačíte a vodní kámen je pryč za pár vteřin. Nevím co vám na jedné sklenici může trvat dvě hodiny... *ee*

Ohodnoceno: 0x

Od: petromacka
Datum: 10.09.16 16:31

Možná mám tvrdší vodu. Kdo ví. Každopádně nejde to ani pískem na nádobí natož pouhým jarem.

Od: vanad1
Datum: 10.09.16 13:40

V každé drogerii prodávají přípravky do koupelen na odstranění vodního kamene. To jste právě přicestoval ze Sibiře?

Datum: 10.09.16 16:37

Jak jsem již psal, připravek na koupelny nemusí být nutně nezávadný na nádobí, pokud jde o lidské zdraví.

Datum: 10.09.16 13:42
Vodní kámen vám tam může vznikat jedině tak, že mokrou sklenici necháte schnout neotočenou. Já používám odkapávač a problém s vodním kamenem tak odpadá. M.
doplněno 10.09.16 14:16: @cinematic - proto mám odkapávač, na kterém jsou sklenice lehce šikmo ;)
Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.09.16 13:49

Ano a pak máme naopak vodní kámen na spodní straně dna. :)

Řešení je buď hned po umytí osušit, nebo použít nějaký prostředek. Mně funguje Ringo, ale nechávám v něm někdy sklenice namočené třeba i přes noc.

doplněno 12.09.16 14:34:

Dnes jsem dostal tip ještě na tento čistič. Prý je velice účinný.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.09.16 16:32

Děkuji za tip na přípravek. Zkusím, co mě poradí v drogerii. Sklenice, kterých se to zejména týká mají takový tvar, že drhnou prostě ani nejdou.

Datum: 10.09.16 16:35

Nádobí ihned po opláchnutí, utírám a uklízím, takže kámek vzniká během používání.

Datum: 10.09.16 16:41

Já to mám naopak, vodní kámen na dně sklenic jsem ještě nikde nezaregistrovala.

Zkusila bych tu ostrou houbičku, pokud by nestačila, použila bych TORO.

Datum: 10.09.16 17:11

Co je to "TORO"?

Datum: 10.09.16 17:31
Čistící pasta na odolné nečistoty v kuchyni - i na nádobí. Ale pokud mají sklenice takový tvar, že se dovnitř nedostanete, tak nevím...

Datum: 10.09.16 17:35

Zkus silnější roztok kyseliny citronové (potravinářská). Bude to chtít nechat chvíli působit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.