Legislativa EU versus WAFky

Od: Datum: 09.09.16 07:16 odpovědí: 6 změna: 21.09.16 18:25

Dobrý den, již nějakou dobu se všude řeší kotlíkové dotace. O tom zda jsou či nejsou výhodné se toho již napsalo hodně, každý si to musí spočítat sám za sebe.

Měl bych jen skromný dotaz, jak je to s legislativou ohledně vytápění WAFkami? EU nařídila omezení topidel na emisní třídu 3 a výš od r. 2017 resp 2022, ale jak jsou na tom mejitelé topidel WAF , budeme muset kupovat kotle a dělat rozvody topení, radiátory?

Děkuji za informace.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.09.16 07:42

Jak by mě někdo nutil, když na to nemám? Když mi to někdo nechá, na své náklady udělat, proč ne? Ale nutit mě? *sok* Ale zase musím uznat, že některé komíny, beztrestně čudí a ničí celému okolí život.

Mě by zase zajímalo, jak se budou řešit podniky, které soustavně ničí ovzduší. S velkou slávou nám stále někdo povídá a píše, kolik monitorovacích stanic už je a kolik jich ještě přibude. A jak pečlivě všichni monitorují. *zed* A co? A nic!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.09.16 09:21

Ne proč. norma EU je jedna věc, ale možnosti majitele nemovitosti věc druhá. Pokud nemám na náklady spojené s provedením podle normy, tak mne k tomu nikdo nemůže donutit. Rovněž tak mi nikdo nemůže nařídit přastat provozovat uvedené Wafky, tím by mi bránil užívat nemovitost a to nelze. Podobný humbuk byl i u výtahů v domech a umlkl a výtahů ve starém provedení je dost a dost. Jiná věc je pokud by byla poskytnuta dotace ve výši 100%, pak je možno majitele k výměně dohnat.

Datum: 09.09.16 16:52

nevím jak wafky, ale Karmy Beta emisní třídu 3 splňují.

Datum: 09.09.16 18:15

U plynového topení nemusíte mít obavy.

Od: jvn®
Datum: 21.09.16 15:51

znamená to tedy pokud je topení na plyn staré i několik desítek (20) let tak se nic neděje? A jak jsou na tom kotle na tuhá paliva? Máme kotel na uhlí/dřevo OPOP H418 a nerad bych se s ním loučil, je sice starý 10let ale topí super. V kotelničce není místa nazbyt .

Od: jendad
Datum: 21.09.16 18:25

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.