Jaký nátěr použít?

Od: Datum: 07.09.16 21:47 odpovědí: 7 změna: 08.09.16 21:45
Zdravím,
mám černou knihovnu z ikei, darovanou...ráda bych ji přebarvila na bílou, ostatní nábytek je taktéž bílý. Povrch polic je hladký a lesklý, ráda bych barvu, která plně překryje černou a neodrbe se při prvním doteku...děkuji za tipy

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.09.16 00:44

Pokud ten povrch před tím barvením řádně nepřipravíte, odrbe se každá. Obrousit (minimálně brusným rounem), odmastit a očistit od prachu po broušení (můžete použít houbičku a jarovou vodu) a pak vodou ředitelnou barvu. Nešetřete na kvalitě, málo pigmentu-špatné krytí. Barvu před použitím dobře promíchat klacíkem ;) Viděl jsem v horlivosti natřené zárubně nerozmíchanou barvou, hrůůůza. Můžete použít i sprej, bude to vypadat líp, ale musíte mít větraný prostor a dost to smrdí.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.09.16 09:16

Zdravím.!

Na první (i druhý) nátěr doporučuji Balakryl Uni Mat. (785)

Pak, jako finální Bakrylex - Lesk. (782)

Všechny plochy se musí před nátěrem vybrousit do dokonalé hladkosti.

Tzn. Před KAŽDÝM nátěrem.!

Takže... Nejprve musíme nábytek nejlépe rozebrat do šroubku, abychom získali pouze

"rovné plochy". S těmi pak můžeme pracovat v horizontální poloze, což je pro lakování, či nátěr ta nejlepší

pozice. Pak se vrhneme na broušení, což je vlastně primární příprava povrchu. První broušení můžeme dělat

"hrubším" materiálem... což je "šmirglpapír" o zrnitosti cca 80-100.

Po každém dalším nátěru, ten původní přebrousíme zrnitostí cca 120 - 150.

Teď už máme dokonalý povch pro finální lak. Takže můžeme použít Bílý lak, na perfektně vybroušený povrch.

Pokud se nám to povede, pak je to fajn. A pokud budete toužit po ještě lepším výsledku, pak doporučuji jako externí nátěr

jednosložkový Epoxid (obr.789.) R.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.09.16 15:03

Doporučuji knihovnu přetapetovat.V edici DC-Fix je řada typů tapet,v barvě bílé,či světlých odstínech.Já jsem několikrát používal tapetu bílá bříza,má slabě znatelný dřevěný rastr.

JABRAKA

Ohodnoceno: 3x

Od: lm®
Datum: 08.09.16 17:43

Zdravím.

Výborné jsou barvy Annie Sloan. http://www.dovetailsvintage.c…10/bundle-pic-annie-sloan.jpg Výborně kryjí,jsou to tzv. křídové barvy.Sice Vás zarazí vyšší cena,ale věřte,že se vyplatí.Vlastní zkušenost. Na facebooku je i skupina https://www.facebook.com/groups/renovace/?fref=nf .

Datum: 08.09.16 20:26

Jééé.LM. Zrovna se na FB na tý skupině na něco koukám :)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.09.16 19:15

Ono to hodně závisí na tom, z čeho ta knihovna vlastně je a jakou má povrchovou úpravu. IKEA bývá hodně ošizená. Je to většinou studentský nábytek na pár let ...

Datum: 08.09.16 21:45

Se zájmem jsem čekal, kdo přijde s nějakým použitelným návrhem, jak natřít knihovnu z Ikey. Rad hodně i propracovaných do detailu, ale sdílím názor @ra252. Taky mám obavu, z čeho ta knihovna je. Viděl jsem jich několik, nejen zvrchu, ale i zevnitř. V podstatě je to papírová voština, zvrchu polepená tenkými deskami z lisovaného prachu z bůhvíčeho a na vrchu v lepším případě laminátová fólie (v horším papír). Jestli je to tento typ konstrukce, tak jediný rozumný způsob úpravy je vzít sekeru a upravit to na rozměr, který se bude lépe transportovat do sběrného dvora. Všechno ostatní je ztráta času a peněz.

V Německu svého času koloval vtip: Víte, co znamená IKEA? Idioten Kaufen Einfach Alles

doplněno 08.09.16 21:54:

Jsem si vědom, že tahle rada není konstruktivní, ale vycházím ze svých zkušeností s nábytkem zmiňovaného řetězce.

Ale třeba právě tato konkrétní knihovna je z něčeho lepšího a já se pletu. Kéž by *andel*.

doplněno 08.09.16 21:57:

A když už bych měnil povrchovou úpravu téhle knihovny, šel bych do té tapety, co píše @jabraka. Jestli ovšem nevyjde levněji nová knihovna.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.