Zastavěná plocha na pozemku souseda v exekuci

Od: Datum: 07.09.16 16:10 odpovědí: 2 změna: 10.09.16 23:50

Ahoj všem, mám na Vás prosbičku, zaujal nás rodinný domek nabízený k prodeji. Je po rekonstrukci, ale v realitní kanceláři jsme se dozvěděli, že cca 5 m2 zastavěné polochy, zasahuje údajně kvůli špatnému zaměření k sousedovi a ten je navíc v exekuci. Chci se zeptat jestli nemáte s tímto někdo zkušenost, nebo jestli nevíte jakým způsobem se dá toto řešit a na kolik může taková legrace vyjít, za jakoukoliv radu, ale i Váš názor předem děkuji:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 10.09.16 13:19

Zkušenosti nemám, ale nešla bych do toho.

Můžete kontaktovat exekutora, zda by prodal část pozemku (nebude to jen 5m2 zastavěné plochy, ale i pozemek okolo)

I kdyby souhlasil, vy napřed musíte koupit domek, cizí osobě to nikdo neprodá. Může se stát, že nakonec se vám nepodaří odkoupit pozemek neboť dražba bude úspěšná a nový majitel nebude souhlasit.

Ve výsledku budete vlastnit domek a jeho část bude u souseda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.16 23:50

Nejbezpečnější řešení je odkoupit od souseda předmětnou část pozemku, což ale komplikuje ta exekuce. Pokud již je na sousedovu nemovitost vyhlášena dražba, můžete se jí zůčastnit a vyhrát ji, pak koupit původní domek, pokud budete vlastnit oba kousky skládačky, můžete si nechat pozemek přeparcelovat a pak zas prodat ten původně sousedův domek i bez toho kousku. Teoreticky byste neměli moc prodělat, ceny v exekučních dražbách jsou zpravidla nižší než cena dosažená v normálních realitkách, tam je mnohem víc času na hledání kupce.

Pokud dražba vyhlášená není a exekuce na pozemek není, tak soused může požádat o rozparcelování sám a může ten kousek prodat buď vám nebo současnému majiteli.

Každopádně je to pruda byrokratická.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.