Sítě do oken

Od: Datum: 07.09.16 09:27 odpovědí: 7 změna: 27.09.16 16:35

Dobrý den,

prosím Vás o radu, kde nejlépe nechat udělat sítě do plastových oken proti hmyzu? Nechali jste si je poslat přes internet nebo je lepší se stavit do kamenné prodejny? Kde to cenově vychází nejlépe a máte nějaký tip na stránky nebo výrobce kolem Hranic na Moravě, kde si je za rozumný peníz nechat udělat? Další varianta je, že si je udělám sám z lišt, ale nemám na to čas, proto se ptám na firmu.

Děkuji všem za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.09.16 09:55

Já jsem to udělala tak a vám to také radím: zadejte do vyhledávače pc: sítě proti hmyzu do oken v Hranicích na Moravě. Pak už jen porovnávejte ceny a pocit solidnosti u všech, kteří se nabízejí.;) Potom přijede člověk, který okna změří a sepíše s vámi smlouvu, kde také spolu stanovíte cenu. A je to.

doplněno 07.09.16 15:44:

Někdo se zmiňuje o údržbě. Vůbec si nedovedu představit čištění nebo praní nalepovací sítě. Rám se sítí postavím do vany, osprchuji, na houbu jar a nestačím se divit, co ze sítě teče za hnůj, když sprchou opláchnu. Neuvěřitelné! Ale je možné, že vy je máte stále čisté, že jen u nás, v Ostravě, tomu tak není. Už je mám snad 3 roky, k naprposté spokojenosti. Žádné z okna vlající cáry špinavých sítí.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.09.16 10:14

V OBI sa dajú kúpiť siete proti hmyzu na okná približnej veľkosti okien,ostatok sa odstrihne.Potom sa to prilepí na okno a po čase sa to dá zase odlepiť.Stojí to na SK asi 2-5 € podľa veľkostí.

Datum: 07.09.16 10:32

Také z osobní zkušenosti doporučuji koupit ty nalepovací. Na rám okna z vnitřní strany (jak je těsnění) se lepí takový suchý zip, do kterého se následně zafixuje síťka. Není vhodné kupovat ty nejlevnější (mají relativně velká oka), ale např. tyto: http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=tesa%C2%AE+S%C3%AD%C5%A5+proti+hmyzu

Výhoda je v tom, že přes zimu se ta síťka dá dát pryč a na další sezónu koupím síťku novou. Přeci jenom ten prach, pyl atd. udělá svoje a takto se to nemusí čistit.

Ty pevné v rámu mám na druhém bytě a nemohu proti nim také říct nic špatného, ale jasná nevýhoda je v tom, že a) blbě se skladují, takže tam jsou celoročně b) jak jsou v tom rámu, tak i čištění (demontáž) je trochu komplikovanější.

Funkčně rozdíl není naprosto žádný. Takže proto jsem zastánce první varianty. Jinak barvu určitě černou.

Datum: 07.09.16 16:19

dejve - pokud mohu poradit, pořiďte si sítě do oken v barvě okna. Sitě jsou velmi pevné, dají se snadno nandat a a před zimou vyndat a hlavně také, zpravidla si dáte udělat jen sítě do jedné z okenic , kterými se zpravidla nedíváte ven z okna. Pokud si dáte sítě do všech oken, je to špatně jak pro vás, tak třeba pro manipulaci s květinami na venkovním parapetu a pod. Větráte ve dne v noci pouze tím zasíťovaným. Já už je mám min. 10 let a je stálý klid.. Firma si to změří sama.. Co se týče skladování sítí, nemyslím si, že by to měl být problém, snadno se to vejde třeba za skříní.. A hlavně, sítě nalepovací nic nevydrží, jsou téměř jako z pavučiny.., originální co radím, jsou velmi pevné.. Ale je vše věcí každého..

Ohodnoceno: 3x

Datum: 09.09.16 08:10

Děkuji všem za rady! Ty nalepovací bych použil asi vážně jen jako nouzovku. Nějak se mi moc nelíbí přetažení síťoviny přes těsnění okna. Pošlu tedy mejly na firmy v okolí, ať mi vypracují cenovou nabídkua a uvidí se.

Datum: 27.09.16 16:35

Teď už se skoro neoplatí sítě do oken. Jakmile přežijeme berušky, už bude klid. Až zase na jaře sítě budou aktuální. ;) Já ty svoje, v rámech, dám do igelitového pytle a do sklepa. Tam přečkají zimu.

Datum: 27.09.16 13:58
Mel sem nejdrive nalepovaci a pak sem koupil se samostatnym ramem (cena cca 2000Kc jedno okno), rozdil je extremni,u te nalepovaci se po case zacal suchy zip odlepovat vlivem horka, vznikali sterbiny a lezli mi do bytu maly smejdi tema dirama, uz nikdy nalepovaci jen s ramem
Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.