Odtoková hadice z automat. pračky

Od: Datum: 06.09.16 23:44 odpovědí: 9 změna: 28.12.16 18:42
avatar
Také jste si všimli, kolik sajrajtu se usazuje na vnitřním příčném žebrování odtokové hadice automatické pračky? Myslím si, že kdyby ty odtokové hadice neměly to příčné žebrování, tolik by se tam toho nemohlo usazovat, ale zatím jsem neobjevil nikde hladkou hadici s vnitřním průměrem, shodným s výtokem z pračky. Co s tím?
Děkuji za rady a nápady.
doplněno 10.09.16 00:08: Děkuji všem za názory. Nejlépe to vystihl amper, děkuji.
Co se týká hladké hadice, měl jsem už dříve problém sehnat s vnitřním průměrem 19 mm.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.09.16 08:41
avatar

Tak to jsi špatně objevoval. Mám odpad z pračky už řadu let touhle hadicí do sifonu pod umyvadlem, cca 4 metry.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 07.09.16 09:57
avatar

Mám podobnou, jako Ladin. Na metry v železářství + dva prstýnky se šroubkem, nevím, jaký mají název, k zajištění obou konců, proti vypadnutí..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 07.09.16 08:45
avatar

Dobrý den, co s tím? Nasměrovat tu hadici pořádně šikmo dolů, aby voda řádně odtékala a v hadici se nic neusazovalo - možno i hadici propláchnout čistou vodou na konci pracího procesu. Hladkou hadici jsem měl u pračky Tatramat, tak zkuste sehnat ze starší pračky (ale, ona bude zase už tvrdá a může prasknout). Zdravím!


doplněno 07.09.16 09:28:

valdemar - tazatel neuvádí, jak má odtokovou hadici umístěnou. Může to být do odpadu, ale vzhledem k tomu, že zná situaci uvnitř hadice, tak se do ní asi díval a má ji volně do vany. Ano, dříve zcela běžná věc, že hadice byla vložena do vany (a špína šla přes vanu do jejího odpadu s následným umytím vany). Já bych řekl, že tazatel má spíše problém s čerpadlem (jeho filtrem), které nedává potřebný tlak a voda nemá potřebnou rychlost při výtoku.


doplněno 10.09.16 06:49:

dedabrno - vím o lidech, kteří mění hadici u pračky kvůli tomu, že je poškozená nebo nevyhovuje její délka. Vy jste zřejmě první, kdo mění odtokovou (tedy, odpadní) hadici, aby v ní měl čisto (místo toho, aby ji propláchl čistou vodou, jako to dělají ostatní). A je zvláštní, že jste nevěděl, že existují zahradní hladké hadice - možná budete mít problém s jejím pevným uchycením, tak si kupte i správnou sponu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.16 08:57
avatar
Nevím co znamená to "pořádně šikmo dolů", ale říkal mi opravář praček, že odtoková hadice má ústit do odpadu naopak výš než je vývod z pračky, tedy obloukem nahoru, a odtok vody z pračky zajišťuje čerpadlo. V opačném případě, tedy šikmo dolů, veškerá voda, která nateče, hned zas vyteče - a vlastně není v čem prát. Nejsem odborník, ale má to logiku.
doplněno 07.09.16 11:58: ... jen jsem reagovala na to "pořádně šikmo dolů" - nic víc ...
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.09.16 15:13

valdemar- ano, přesně tak to říkal i opravář, co chodil k nám.

Jinak k dotazu.. hodně záleží, v čem perete, hlavně gely a aviváže pračku zanášejí, i ty nejlevnější prací prášky, ty se těžko rozpouštějí.

Je dobré jednou za čas do pračky nalít litr octa a dát vyvářku. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.16 18:29
avatar

škoda, že reaguji pozdě, ale děkuji za souhlas - tentýž opravář mi poradil kyselinu citronovou (v drogerii za pár kč) a po čase zjistil, že mám v pračce topné tělísko nezanešené, anóbrž čisté jak dětská prdýlka

- a do pračky s horním plněním jen tekutý přípravek!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.16 18:39
avatar

Valdemar, do pračky s horním plněním jen tekutý prostředek? A já mám v manuále, že když dávám předpírku, nemám použít tekutý prostředek! A navíc, na některé prádlo se musí použít prášky, protože tekuté a gely nemají ty správné enzymy. Ty do gelu nejdou zakomponovat. Proto třeba bílé nebo hodně špinavé prádlo se musí prát v prášku. Povídal to rektor vysoké školy chemické, profesor, doktor, jméno už nevím, který je specialistou právě na prací prostředky.


doplněno 28.12.16 18:42:

http://www.prozeny.cz/magazin/bydleni-a-zahrada/poradme-si/38433-co-musi-byt-ve-vasem-pracim-prasku-a-co-je-v-nem-navic;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.16 08:51
avatar

Hadici od pračky jsem nečistil po celou dobu co máme stávající pračku...tedy cca 10let. Pračka jede bez jediné poruchy, hadice je dokonce prodloužená na dvojnásobek (opět "klasickou" hadicí s žebrováním. Rodiče mají jiný typ pračky, opět cca 10 let, také hadice s žebrováním, bez jediné poruchy a ucpání. Tak nevím co řešit za problémy tam, kde žádné nejsou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.09.16 09:37

Ona je to záležitost spíš estetická. Šlem se v hadici usazuje a usazuje a nic se neděje. Problém nastane v okamžiku, kdy se z různých důvodů pere jen na nízké teploty. V pračce se počnou množit bakterie a je nutno ji vyčistit. Ať se čistí, čím chce, začne to uvolňovat usazeniny z odtokové hadice. A kdo má vývod hadice do vany či umyvadla, tak to vidí. Odtud zřejmě tazatelova snaha "vylít vaničku i s dítětem". Taky jsem to neřešil jinak než vyčištěním pračky a prohnáním několikrát na vyvářku. Usazeniny z hadice vyskákaly samy. Ale bylo jich...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.