Co s chatou?

Od: Datum: 06.09.16 23:25 odpovědí: 1 změna: 07.09.16 08:36

Dobrý den,

přikoupil jsem sousední zahradu s dřevěnou chatkou v dezolátním stavu(cca 3x6m). Nejraději bych ji zboural a postavil místo ní pergolu. Pod chatou jsou dva sklepy(2 metry hluboké vyzděné díry). Díky tomu bude předpokládám při odstranění nutné stavební povolení. Co to všechno obnáší a kolik ta sranda bude asi stát?

Chatu bych i opravil, ale bohužel nemá ani betonové základy.

Děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 07.09.16 08:36
avatar

Dobrý den, zakoupil jste pozemek se stavbou, tak již z výpisu z KN poznáte, jestli je tam chatka jako stavba zapsaná (a má i evidenční číslo). Pokud ne, tak to není stavba. Pokud ano, tak musíte na stavební odbor na radnici a bude záležet i na tom, zda byla chatka postavena na stavební povolení nebo ohlášku. Podáte si žádost (tam bude nějaký "nicotný" správní poplatek) a po schválení můžete demolovat i svépomocí, když byla stavba na ohlášku (jenom pozor na likvidaci sutě a hlavně případného azbestu). Stavbu postavenou na stavební povolení musí likvidovat firma. Až bude demolice hotová, tak to úřadu opět oznámíte. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.