Vrtaná stěna - poškození statiky?

Od: Datum: 06.09.16 19:19 odpovědí: 7 změna: 07.09.16 11:43

Dobrý den, poprosil bych o názor, jestli jsem si nezničil barák... injektoval jsem barák roztokem (hydroizolační clona) a díry jsem pak vylil chemicky modifikovanou maltou, která má pevnost po 1 dni 30 Mpa a po 28 dnech 75 Mpa. Trochu se obávám, jestli se mi teď nerozjede stěna směrem ven (barák postavený před rokem 1930). Je možné, že tyhle tvrdé "válce" vytvoří něco jako klouzačkou pro zbytek stěny?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.16 20:54

Ta hloubka h = 40mm je asi ve skutečnosti 400mm...ty "válce" ve skutečnosti nebudou válce, ale roztok se má "roztéct" do plochy, aby vytvořil clonu proti vlhkosti; takže to nebudou válce...jedině, že by ten roztok tuhl tak rychle, že by nestačil nasáknout do okolí; ale pokud jste použil k tomu určený materiál, nebude problém...také nás čeká vlhké zdivo a koketujeme právě s touto technologií...dejte vědět, jak jste dopadl s vlhkostí...třeba příštím rokem...a jaký roztok jste použil, pokud můžete dát informaci.

Ohodnoceno: 0x

Od: dylin
Datum: 06.09.16 21:11

Nevím, jestli to není reklama, ale použil jsem koncentrát od výrobce Imesta ... upřímně řečeno jsem naštvaný, že jsem se pustil do roztoku a nekoupil krém. Ta piplačka s vrtáním velkých děr a aplikací je proti krému značná a účinnost bude asi podobná.

Od: fero®
Datum: 06.09.16 20:57

Dobrý večer,Vaše obavy jsou uplně zbytečné,protože naopak Vy jste si Váš rod.dům zpevnil a ještě odstranil vlhkost.

Kdyby měl spadnout tak už by to bylo při vrtání do vlhkého zdiva.Jenom pro Vaši informaci(velice stručně).

7.5 Mpa je v přepočtu 7.5 kg/cm^2,při zdivu 45 cm(šíře) na délku 1 m je povolené napětí ve zdivu (45x100 cm)x7.5´=

= 33750 kg,při hmotnosti cihly 5 kg(můj odhad-pálená cihla z té doby) a odčtení malty(pro názornost kolik vyjde cihel),

unese Vaše zdivo cca 6500 cihel,to možná nemáte na celém domě.Takže žádné strachy a běžte,až se dodíváte na telku

klidně spát.

Oněh 6500 cihel se vztahuje na nosnost 1 běž.metru zdiva.

S pozdravem fero

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.09.16 21:14

Moc děkuji za odpověď, takže můžu být klidný a časem se to nesmýkne ven, když je to pod úhlem 30°?

Datum: 06.09.16 21:25

Ne nesesmýkne! Je to běžný postup!Pokud by hrozilo něco jak popisujete-nikdy nikdo by toto neschválil a nedělalo by se to oficiálně!

osobně již nekolik stavení ´jsme s bývalou firmou takto sanovali,a není to loni ale první je asi deset?let a navíc je v na břehu zátočiny řeky!býv.mlýn s první zmínkou o něm někdy ze 7 století,aspoň se to tvrdí,ale jeden z trámů měl vytesaný letopočet někdy kolem roku 16 a něco!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.09.16 21:28

Děkuji :)

Datum: 07.09.16 11:43

A nevíte někdo, jak je to s vrtanou podlahou? Přemýšlím, jaký způsob podlahové krytí zvolit. Napadla mě podlaha PVC Praha, je to velmi levné a efektivní řešení ;) http://1step.cz/

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.