Výpověď z nájmu

Od: Datum: 05.09.16 15:00 odpovědí: 9 změna: 05.09.16 20:58
Dobrý den, zítra mám opustit byt který jsem měl v pronájmu ale vypadlo mi stěhování a majitelka trvá na odstehovani i když nemám kam. Co se s tim da dělat? Muže mi vstoupit do bytu? Odstěhovat věci apod.? V patek jsem podepsal výpověď z bytu k dnešnímu dni tak jak je to? V bytě bydlet nepotřebujeme ale nemám kam dát vybavení. Děkuji za rady.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 05.09.16 15:08
NOZ definuje vypovedni lhutu. Ta je 3 mesice, pokid se nepletu. Proc jste podepisoval?
Ohodnoceno: 0x

Od: jukolu
Datum: 05.09.16 15:10
Musel jsem. Ale výpovědní lhůta bez odedne výpovědi z bytu ne?
Datum: 05.09.16 15:10

Pokud ukončení nájmu proběhlo v souladu se zákonem, nemáte už zítra v bytě co dělat. Vaše věci, zapomenuté v bytě, může majitelka uložit na Vaše náklady na vhodném místě.

doplněno 05.09.16 15:16:

http://www.podnikatel.cz/zako…vy-obcansky-zakonik/f4586170/

doplněno 05.09.16 15:20:

Koukněte na § 2292 a 2296.

Datum: 05.09.16 15:11
Co je vhodne misto?
Datum: 05.09.16 15:24

Vhodné místo je například veřejný (placený) sklad.

Ovšem pokud jste dostal výpověď v pátek (dnes je pondělí), je výpověď neplatná. Výpovědní doba trvá 3 měsíce a začíná běžet v měsíci následujícím po doručení. Takže v tomhle případě běží od října a byt musíte opustit k 31.12 .

doplněno 05.09.16 15:31:

Ovšem pokud jste tenhe nesmysl dobrovolně podepsal, máte asi smůlu. Případný soud byste možná vyhrál, ale za nějakých 5 (6, 7,...) let.

doplněno 05.09.16 15:34:

Mimo data převzetí výpovědi (podpisu) záleží na tom jaké datum ukončení nájmu je ve výpovědi uvedené. Přečtěte si uvedenou část NOZ, tam se dozvíte podrobnosti.

Datum: 05.09.16 15:29
Já jsem podepsal výpovědní smlouvu teprve v pátek. A od te doby bezi výpovědní lhůta nebo ne?
Datum: 05.09.16 15:35
Takto to je.
Datum: 05.09.16 15:44

Tak to máte smůlu, Vy jste nepodepsal výpověď, ale dohodu o ukončení nájmu ke konkrétnímu datu. To znamená, že jste se s pronajímatelem na termínu dobrovolně dohodl. S tím už nic nenaděláte, příště to chce přemýšlet, než něco bezhlavě podepíšete.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 05.09.16 20:58

Ukončit nájem lze třemi způsoby: Výpovědí, která na sebe váže tříměsíční (nikoliv dvouměsíční) výpovědní dobu, dohodou o skončení nájmu ke konkreétnímu datu (tu jste uzavřel Vy) nebo uplynutím sjednané doby určité. Dohoda ani uplynutí sjednané doby na sebe výpovědní dobu nevážou.

["Výpovědní smlouva" neexistuje.]

Vy jste si nepřečetl, co podepisujete? Pokud jste podepsal, že 6. září máte předat prázdné prostory, bylo přece jasné, že žádná výpovědní doba nepoběží...

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.